LAÜ mezuniyet töreninde evlenme teklifi

18

 

Gürsel KARAGÖZLÜ

Lisans, ön lisans ve yüksek lisans düzeyinde toplam 562 öğrencinin mezun olduğu tören, mezunların yerlerini alması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Tören, LAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Bülend Göksel’in konuşması, LAÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Zafer’in konuşması, mezunlar adına Hilal Atilla’nın konuşması, yabancı uyruklular adına konuşma, Hasan Ali Bıçak’ın konuşması ve protokol konuşmalarının ardından dönem plaketinin başarı kütüğüne çakılması, başarı belgeleri, diploma ve ödüllerin takdim edilmesiyle devam etti.
Törende, diplomasını alan görsel iletişim ve tasarım mezunu Ali Mulla Ahmetoğlu, geçen yıl yönetim bilimleri mezunu olan Gülden Azatoğlu’na sahnede evlenme teklifinde bulundu. Azatoğlu sahneye gelerek Ahmetoğlu’nun evlenme teklifine evet dedi.
Törende, Kıbrıs’ın ve Lefke bölgesinin sevilen gruplarından Kıbrıs Müzik Yolcuları sahne aldı. Konserin ardından, mezunlar keplerini havaya atacak. Tören, görsel efektlerin yer aldığı volkan, şelale ve havai fişek gösterisi ile son buldu.