04 Aralık 2016

Lapta’ya Rus çıkarması

Lapta’ya Rus çıkarması
Haber İçi Üst

Sezonun ilk triatlon yarışına soğuk suya karşın 27 sporcu katılırken erkeklerde zafer Esaulov Dimitry’nin bayanlarda ise Carmen Macheriofov’un oldu
Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu’nun Lapta Turizm Şenlikleri çerçevesinde düzenlediği triatlon yarışı geçtiğimiz gün yapıldı.
Lapta İncirli Plajı’nda yer alan 750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet ve 5 kilometre koşudan oluşan zorlu yarışa toplam 27 sporcu katıldı.
2013 sezonunun dördüncü triatlon branşında ise yılın ilk yarışında deniz suyu sıcaklığı nedeniyle sporcuların büyük bölümü wet suit kullandı.

Birincilik Dimitry ve Macheriofov’un

Haziran ayında Alanya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası için yaklaşık iki aydan beri ülkemizde kamp yapan Rusya Triatlon Milli Takımı’na bağlı dört sporcu Lapta yarışını domine etti.
Yüzme startı ile öne geçen 4 Rus sporcu bisiklette 2 kişilik kaçış grubu oluşturup yarış sonuna kadar bu ikili müthiş mücadele verdi.
Yarışı Esaulev Dimitry 1 saat 20 saniyelik derecesiyle ilk sırada tamamlarken KKTC adına en iyi derece 1 saat 11 dakika 29 saniye ile İnsel Üstüner’den geldi. Bayanlarda birinciliği Carmen Macheriofov kazandı. Yakın Doğu Üniversitesi’nden hiçbir sporcunun yarışa katılmaması dikkat çekti.
Yarış sonrasında düzenlenen törende dereceye giren sporculara ödüllerini Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy, KTTF Başkanı Ahmet Çelik verdi.
Alınan sonuçlar şöyle:

Büyük erkekler:
1.Esaulov Dimitry (Rusya) 1.00.20
2.Maxim Nikiforov (Rusya) 1.00.51
3.Vasilev Vyacheslav (Rusya) 1.03.30

Büyük erkekler 2. kategori:
1.Murat Çiftçi (Aspava) 1.15.33
2.Murat Mehrübeoğlu (Tüfekçi) 1.16.38
3.Özgür Eroğlu (Aspava) 1.18.20

Masterler:
1.Çağan Öztuna (Tüfekçi) 1.16.57
2.Cemal Abohorlu (Aspava) 1.17.11
3.Mustafa Korkut (Aspava) 1.30.33

Büyük bayanlar:
1. Carmen Macheriofov (Tüfekçi) 1.11.34
2.Sezin Tugen (Tüfekçispor) 1.22.34
3.Emine Uluçay (Tüfekçi) 1.23.25

Genel klasman erkekler:
1.Esaulov Dimitry (Rusya) 1.00.20
2.Maxim Nikiforov (Rusya) 1.00.51
3.Vasilev Vyacheslav (Rusya) 1.03.30

Genel klasman bayanlar:
1. Carmen Macheriofov (Tüfekçi) 1.11.34
2.Sezin Tugen (Tüfekçispor) 1.22.34
3.Emine Uluçay (Tüfekçi) 1.23.25

Takımsal klasman erkekler
1.Tüfekçispor Kulübü 3.40.15
2.Aspava Spor Birliği 3.51.04

Takımsal klasman bayanlar:
1. 1.Tüfekçispor Kulübü 3.57.33

FACEBOOK YORUMLARI
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

havadis gazetesi reklam