En Üst

30 Mart 2017

Lapta’da beraberlik Cihangir’e yaramadı…

Lapta’da beraberlik  Cihangir’e yaramadı…
Haber İçi Üst

Lapta’nın Cihangir karşısında ilk devrenin son dakikasında bulduğu golle 1-0 öne geçtiği karşılaşmada Cihangir 70’te beraberliği sağladı ve karşılaşma 1-1 sona erdi. Alınan 1 puan Lapta’nın işine gelirken, Cihangir’e karşı da ikili averajda da üstünlüğü sağlayarak rakibini tehlike bölgesinde bıraktı

Yer: Lapta Şht. Ş.Kadir Stadı
Hakemler: Mehmet Malek (6), Kerim Şat Kolozali (6), Hüseyin Eyyüpler (6) 
Lapta: Cenk (6), Şahin (7), Umut (6), Mustafa Avcı (6), Hüseyin Haşimoğlu (7), (Dk. 82 Yusuf Kaygusuz (5)), Dennis (7), Mustafa Arnavut (5), (Dk. 59 İbrahim Kırşan (5)), Ahmet Coşkun (7), Prince (5), Hasan Sadrazam (6), Tufan (5) (Dk. 70 Salim (5))
Cihangir: Türkkan (7), Ferda (3), Kaan (5), Burak (4), Fırat (5), Sezer (4), (Dk. 46 Ali Bayır (6)), Kuate (4), Can (4), (Dk. 46 Osman (6)), Halil (5), Hasan Yaşınses (5), (Dk. 69 Mustafa Bakır (6)), Williem (4)
Goller: Dk. 45 (Penaltıdan) Prince (Lapta), Dk. 69 Mustafa Bakır (Cihangir)

Havva ARABACIOĞLU

Kıbrıs Kupası çeyrek finalinde çarşamba gecesi Çetinkaya’yı eleyerek yarı finale yükselen Lapta, play-out sıkıntısı yaşayan 27 puanlı Cihangir’i Şht. Ş.Kadir Stadı’nın ağır zemininde misafir etti. Mücadele (penaltıdan) Prince ve Mustafa Bakır’ın karşılıklı golleri ile 1-1 sona erdi. Alınan beraberlik Lapta’nın işine geldi ve Cihangir’e karşı ikili averajda da öne geçti.
15. dakikada Şahin’in kafa vuruşunda Prince’e gelen topu Prince gollük pozisyonda üstten auta çıktı.
39. dakikada Lapta’nın kullandığı korner atışında Şahin’in kafa şutunu Halil Turan, kale direği dibinden çıkarttı.
45. dakikada Ahmet Coşkun’un sol taraftan slalom yaparcasına rakiplerini geçti ve en sonunda Ferda tarafından ceza alanı içerinde düşürüldü. Atışı yapan Prince, Lapta’yı 1-0 öne geçirdi. İlk devre 1-0 sona erdi.
52. dakikada Ali Bayır’ın kale sahasına ortaladığı topa Williem müdahale edemedi.
69. dakikada Ali Bayır’ın ceza sahası içerisinde göğsü ile alıp kaleye vurduğu topu o dakikada oyuna girmiş olan Musa Bakır, kale direği dibinde tamamladı ve Cihangir’i 1-1 e taşıyan golü attı. 
90+1’de Yusuf Kaygusuz, sert şutunu Türkkan kornere attı. Kornerden gelen topu Prince kaleye havale etti. Ancak Türkkan bu topu da kurtardı.
Karşılaşma 1-1- sona erdi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King