Kupalı mutlu son

0
37
ALSANCAK YEŞİLOVA

K-Pet 1.Lig Kırmızı Grup’ta sezonun bitimine 2 hafta kala şampiyonluğu garantileyen Merit Alsancak Yeşilova, şampiyonluk kupasına dün kavuştu

6 SEZON SONRA: En son 2010-2011 sezonunda futbolun en üst liginde mücadele eden Alsancak Yeşilova, 6 sezon sonra yeniden Süper Lig’e yükselmeyi başardı. Yeşil-beyazlı takıma şampiyonluk kupasını Başbakan Hüseyin Özgürgün verdi

 

Yer: Mustafa Hidayet Çağlar Stadı

Hakemler: Mustafa Öztugay, Engin Akkagün, Sertan Alkın.

M.A.Yeşilova: Hasan, İsmail, Memduh, Okan, Fırtına, Talat, Aksel, Cenker, Turgut (Gökhan), Yasin, Bayram.

Hamitköy: Kemal, Salih, Yasin, Agit (Latif), Onurhan (Mahmut), Ragıp, Rifat, Reşit, M.Arnavut, Özgür (Hüseyin), Necati.

Goller: Dk. 50 Talat (A.Yeşilova), Dk. 68 Mahmut (Hamitköy)

 

Futbolda 2016-2017 sezonunda iki grupta gerçekleşen Birinci Lig’de, Beyaz Grup’ta şampiyon olan Ozanköy’ün Cumartesi kupayı kaldırmasının ardından, Kırmızı Grup’ta geçtiğimiz hafta şampiyonluğunu ilan eden Merit Alsancak Yeşilova da kupasını dün havaya kaldırdı.

Sahasında Hamitköy ile karşılaşan Merit Alsancak Yeşilova rakibi ile 1-1 berabere kalırken, maç sonunda düzenlenen törenle şampiyonluk kupasını Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün elinden almış oldu.

Futbol Federasyonu Hasan Sertoğlu, Milli Eğitim bakanı Özdemir Berova, Sağlık Bakanı Fazi Sucuoğlu, milletvekilleri Ersin Tatar, Hasan Taçoy ve Spor Dairesi Hüseyin Cahitooğlu da kupa töreninde yer aldı.

Sezonun bitmesine 2 hafta kala şampiyonluğunu garantileyen Merit Alsancak Yeşilova dün kendi saha ve seyircisi önünde kupasını alırken, yeşil-beyazlı ekip 6 sezon aradan sonra yeniden futbolun en üst ligine yükselmiş oldu.

En son 2010-2011 sezonunda futbolun en üst liginde mücadele eden yeşil-beyazlılar gelecek sezon yeniden en üst lig olan Süper Lig’de yer alacak.

 

ALSANCAK YEŞİLOVA

Fotoğraflar: Ahmet VAMIK