Kupa programı belli oldu

28 Mart 2013 Perşembe | 14:13
Kupa programı belli oldu
Kıbrıs Town Houses

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında bir dizi karar aldı.
Kıbrıs Kupası yarı final kura çekiminin 2 Nisan Salı günü, saat 16.00’da Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek. Yönetim Kurulu’nda alınan karar göre Kıbrıs Kupası yarı final karşılaşmalarının 9-10 Nisan tarihlerinde Lefkoşa Atatürk Stadı’nda saat 19.00’da oynatılmasına karar verildi. Final karşılaşmasının ise, 3 Mayıs tarihinde cuma günü, saat 19.00’da Lefkoşa Atatürk Stadı’nda oynatılmasına, aynı gün aynı sahada ve saat 16.30’da Ahmed Sami Topcan Kupası’nın da oynatılmasına karar verildi.

Bağcıl ve Yenicami’ye para cezası

Telsim Süper Lig’de Bostancı Bağcıl Spor Kulübü’nün “A” Takımının başında teknik sorumlu olarak teknik direktör lisanslı çalıştırıcı bulundurma zorunluluğu kuralına 20. hafta lig karşılaşması ve Kıbrıs Kupası çeyrek final karşılaşmasında uyulmamasından dolayı ilgili talimatın (Teknik Adamların Eğitimi ve Sınıflandırılması Talimatı) Madde 14, fıkra (5) gereği ilgili hafta ve kupa maçı için 2 (iki) asgari ücret para cezası verilmesine karar verildi. 
Telsim Süper Ligi’nin bir diğer ekiplerinden Yenicami Ağdelen Spor Kulübü’nün de “A” Takımının başında teknik sorumlu olarak teknik direktör lisanslı çalıştırıcı bulundurma zorunluluğu kuralına 20. hafta lig karşılaşması ve Kıbrıs Kupası çeyrek final karşılaşmasında uyulmamasından dolayı ilgili talimatın (Teknik Adamların Eğitimi ve Sınıflandırılması Talimatı) Madde 14, fıkra (5) gereği ilgili hafta ve kupa maçı için 2 (iki) asgari ücret para cezası verilmesine karar verildi.

KTFF’den kulüplere uyarı

KTFF Yönetim Kurulu, 26 Mart tarihli yapmış olduğu toplantıda görsel-yazılı medya ve internet ortamındaki yayınlarla ilgili kulüplere uyarı yaparken açıklaması şöyle oldu: “Kulüp yöneticilerinin, teknik adamlarının ve futbolcularının; gerek görsel medyada gerek yazılı medyada gerekse de internet ortamındaki sosyal medya sitelerinde yapmış oldukları gerek rakip takımlar gerekse de Futbol Federasyonuna, kurul üyelerine, işleyişine ve alınmış olan kararlarına yönelik yapılan demeçlerin ve yorumlar tarafımızdan dikkatle izlenmekte olduğu ve takip edildiğinin bilinmesi gerekmektedir. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu yönetim kurulu olarak, her sezon olduğu gibi bu sezon da, tüm kurul ve onların üyeleriyle futbolun adil ve şeffaf yönetilmesi için gayret göstermekte olduğumuzun futbol ailesinin tüm kesimleri tarafından bilinmelidir. Futbol Federasyonu, tüzüğünde de belirtildiği gibi tüm talimatları, statüleri futbolun yönetilmesi için uygulamakta ve bu anlamda da her türlü yaptırıma sahip olduğu gibi cezai yaptırımlara da sahiptir. Sezonun sonuna geliniyor olması sebebiyle liglerde yer alan başta yöneticilerin, teknik adamların ve tüm futbolcuların yapmış oldukları beyanatlar, açıklamalar ve internet ortamındaki paylaşımları hususunda Disiplin Talimatı’nın ilgili hükümlerinin gayet açık olduğu da bu anlamda aşikardır. Tüm kulüp yetkililerini ve onların futbolcularını, sezonun sonuna gelindiği bu haftalarda daha sağduyulu ve fair-play ruhuyla futbolun asıl gayesi olan sportif rekabete ve mücadeleye davet ederiz.”

Resmi maç topu ihalesi iptal

2013-2014 sezonu resmi maç topu ve “A” Milli Takım Malzeme Sponsorluğu ihalesine başvuru geçtiğimiz gün sona ererken hiçbir firmanın katılmış olmaması sebebiyle, KTFF Yönetim Kurulu ihalenin iptal edilmesine karar verdi.

Naklen yayınlanacak maçlar belirlendi

Telsim Süper Ligi 22.haftasında naklen yayınlanacak olan maçlar KTFF tarafından belirlendi. Alınan karar göre Bayrak Radyo Televizyon Kurumu tarafından, Mağusa Türk Gücü-Çetinkaya ve Küçük Kaymaklı-B.Bağcıl karşılaşmaları naklen yayınlanacak.

Facebook Comments