“Kulübü camiye bırakın”

7 Haziran 2013 Cuma | 11:40
“Kulübü camiye bırakın”
Kıbrıs Town Houses

Futbolda bu sezon şampiyonluk sevinci yaşayan ve 2. Lig’e yükselen Ortaköy Spor Kulübü bu aralar şok üstüne şok yaşıyor. Federasyondan hak mahrumiyeti ve para cezası alan Ortaköy, kulüp lokali ile ilgili de Vakıflar İdaresi’nden aldığı teklifle adeta bunalıma girdi

Ortaköy Spor kulübü yöneticileri önceki gün Vakıflar İdaresi’ne çağrılarak kendilerine şok bir teklif yapıldı. 1939 yılından beridir kulübün hizmet verdiği Vakıf malı binanın Ortaköy Camii’nin kullanım alanının genişletilmesi amacıyla boşaltılması talep edildi

Futbolda geride kalan sezon Yükselme 1. Ligi Grubu’nda şampiyon olan ve yeniden 2. Lig’e yükselen Ortaköy Spor Kulübü şampiyonluk sevincini neredeyse yaşayamadı. Türkiye’deki konfeksiyon sponsorlarının göndermiş olduğu hediye kupa üzerine basılmış KTFF logosunun izinsiz kullanıldığı gerekçesi ile bin TL para cezası ve başkanın hak mahrumiyeti ile cezalandırıldığı başkent takımı bir şok da Vakıflar İdaresi’nde yaşadı.
Vakıf malı olan kulüp binasının bugüne kadar ödenmeyen kira bedellerini ödeyen, devlete vergi borcunu kapatan Mengü Kont başkanlığındaki Ortaköy yönetimi, Vakıflar İdaresi’nin teklifi ile adeta bunalıma girdi.
Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürlüğü’ne yeni atanan, uzun yıllardır Kuveyt’te yaşayan Kıbrıslı Türk Prof. Dr. İbrahim Fazıl Benter tarafından Vakıflar’a çağrılan idareciler yapılan teklif sonrası adeta şoka girdiler. Vakıf malı olan kulüp lokalinin tarihi eser niteliği taşımasından dolayı iyileştirilmesine, dış cephesinin boyanmasına bile onay verilmezken yeni müdür daha da ileri giderek teklifte bulundu.
Ortaköy Camii’nin kullanım yoğunluğundan dolayı vatandaşların araçlarını park edecek alan bulamadığı belirtilerek Ortaköy Spor Kulübü yöneticilerine “kulübü camiye bırakın size başka vakıf malı yeri gösterelim” teklifi yapıldı.
1939 yılından beridir Ortaköy Spor Kulübü’nün hizmet gösterdiği Vakıf malı bina için yapılan teklifle şoka giren idarecilerin bu teklifi şiddetle protesto ederek geri çevirdiği ve kulüp binalarından vazgeçmeyeceklerini ifade ettiği öğrenildi.