Küçük rüşvet iddialarını değerlendirdi

8
Küçük rüşvet iddialarını değerlendirdi

İrsen Küçük, AA muhabirine gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba'nın, hükümetin güven oylaması sırasında ortaya attığı rüşvet iddialarının ülkede yaşanmaması gerektiğini savunan Küçük, "İki haftalık bir hükümetin güvenoyu alacağı bir günde bu kadar ağır bir şaibeyle parlamontoda sarsılmasının izahı mümkün değildir. Yaşanan olaylar Kıbrıs Türk halkı ve demokrasine yakışmamıştır" dedi.
Küçük, pazar günü yapılan oylamada dolarların havada uçuştuğunu belirterek, böyle bir hükümetin ülkeye yakıştığını söylemenin mümkün olmadığını, geçiş hükümetinin bir an önce görevi bırakması gerektiği inancında olduğunu söyledi.

Şu anki hükümetin dolar hükümeti olduğunu ve ticari bir şirketmiş gibi ülkede icraat yapmasının mümkün olmadığını ifade eden Küçük, şunları belirtti:

"İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba meclis başkanına hem dolarları iade etmiş hem de CD vermişti. Bu kaset çözüldükçe görüyoruz ki bu olayların içerisinde yine maalesef Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu var. Nasıl ki UBP'nin bütün kurultaylarında aktör olarak ortaya çıkmışsa Derviş Eroğlu, maalesef gerek bizim hükümetimizin düşürülmesinde gerekse bu yeni kurulan hükümette aktif rol oynamıştır."

Gerek Cumhurbaşkanı Eroğlu'nun gerekse Demokrat Parti – Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş'ın ilkeleri çiğnediğini savunan Küçük, bu kişilerin çıkarları doğrultusunda hareket ettiğini öne sürdü.