En Üst

25 Nisan 2017

KTÖS’ten Şok Eylem Kararı!

KTÖS’ten Şok Eylem Kararı!
Haber İçi Üst

KTÖS Örgütlenme Sekreteri Burak Maviş, yazılı açıklamasında, okul yapımı için ayrılan ve bölgedeki vatandaşlarca ağaçlandırılan arazinin Trafik Kazalarını Önleme Derneği’ne verildiğini ve trafik kompleksi adı altında yeşil alanın betonlaştırılacağını öne sürdü.“Ağaç katliamına izin vermeyeceğiz” diyen Maviş, İstanbul Taksim Gezi Parkı’nda yaşananlara değinerek şunları kaydetti:

“Üç beş ağaç için dik duranları selamlıyoruz. Üç beş ağacın Türkiye’nin her alanındaki ekolojik yıkımları, hak ve özgürlük taleplerini dile getirerek, polis devletine karşı durmasına vesile olması, doğanın insanla uyumunu bizlere yeniden hatırlatmıştır.

Toplumların doğayla barışık bir halde,  ağaçların gölgesine ihtiyacı vardır. Bizim ülkemiz yeşil ada olarak lanse edilse de, ağaç fakiri bir coğrafya da yaşamaktayız. Bu yüzden varolan ağaçlarımıza, ormanlarımıza sahip çıkma sorumluluğumuz vardır.”

KTÖS Örgütlenme Sekreteri Burak Maviş, Küçükkaymaklı’da trafik kompleksi yapımı için yeşil alanın betonlaştırılmasını kabul edemeyeceklerini vurguladı ve yarın saat 18.00’de bölgede “ağacıma dokunma” temasıyla eylem yapacaklarını açıkladı. Maviş, eyleme duyarlı örgütleri ve halkı davet etti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King