En Üst

31 Mart 2017

KTOEÖS’ten “Taksim Direnişi`ne destek

KTOEÖS’ten “Taksim Direnişi`ne destek
Haber İçi Üst

Gökçebel bugün yayınladığı açıklamada, KTOEÖS ve Kıbrıs Türk halkının dayatmalara ve faşizme direnen Türkiye halkını ayakta selamladığını belirtti.
Tahir Gökçebel, “Günlerdir dünyanın birçok yerinde devam eden gösterilerin manasını anlamayan iktidar, bu güne kadar ölenlerin, yaralananların sorumlusudur. Polise vur emri verenler ve bunu uygulayan polis, katledilen ve yaralananların ve olacakların baş sorumlusudur” dedi.

Türkiye’de ve Kıbrıs’ta halkın malı okulları, limanları, arazileri, kurumları kendi yandaşlarına peşkeş çeken “AKP ve kuklaları”nın esas yağmacılar olduğunu savunan Gökçebel, şöyle devam etti:

“Bu olayları provokatörler çıkarmış diyor Sayın Türkiye Başbakanı; asıl provokatör halkın yediğine, içtiğine, yaşayışına, kültürüne, dinine, mezhebine karışan iktidar sarhoşu anlayıştır. Esas provokatör halkın niçin gösteri yaptığını anlamamazlıktan gelerek halkına polis şiddeti uygulatan, ona besleme, çapulcu, vandal, provokatör tanımları yapan patavatsızlıktır.”

Gökçebel, Türkiye halkının tüm yaşamına müdahale eden, onu fakirleştiren, işsizleştiren, köleleştiren bir iktidar anlayışına isyan ettiğini ileri sürerek, “Üç – beş aile ve yandaşları balla beslenirken ötekileştirdiklerini ezen, dışlayan, köleleştiren iktidar anlayışına isyan edilmiştir. İktidarın zulüm ve küstah anlayışına karşı halk isyan etmiştir” dedi.

Tahir Gökçebel, şöyle devam etti:

“Sözde halkımın hizmetkârıyım diyen iktidar sarhoşu anlayış bu isyanı doğru okumalıdır. Müdahalesiz gerçek demokrasi, barış, insanca bir yaşam isteyen sokakların dili anlaşılmalıdır. Bu isyan ateşi baskı ve şiddetle sönmeyecektir. Türkiye halkını en iyi anlayan yıllardır aynı baskı ve zulüme maruz bırakılan, aşağılanan Kıbrıs Türk halkıdır. Bu yüzden Kıbrıs Türk halkı Taksim direnişinin yanındadır. Zalimlerin zulmüne karşı üreten, direnen, aşağılanan, köleleştirilmek istenen mazlum halkın yanındadır. KTOEÖS ve Kıbrıs Türk Halkı dayatmalara ve faşizme direnen Türkiye halkını ayakta selamlamaktadır”

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King