En Üst

29 Mart 2017

KSP, “Oldukça Gayri Demokratik Koşullarda” Gerçekleşecek

KSP,  “Oldukça Gayri Demokratik Koşullarda” Gerçekleşecek
Haber İçi Üst

Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP) Genel Sekreteri Mehmet Birinci, yarın yapılacak olan Lefkoşa Belediye başkanlığı seçimlerinin yeni bir demokrasi sınavı gibi görünse de gerçekte “oldukça gayri demokratik koşullarda” gerçekleşeceğini ileri sürdü.

Birinci, yazılı açıklamasında, “Mecliste temsil edilmeyen partilerin bir kuruş devlet katkısı almadığı, bu ortamda, düzen partilerinin milyonlara varan propaganda bütçeleriyle basın-yayın üzerinde kurdukları hakimiyet ortamında, eşit koşullarda, demokratik bir secim geçirdiğimizi söylemek mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

Birinci, demokrasinin her şey den önce hesap verebilirliği ve  şeffaflığı öngördüğünü ancak bugünkü demokraside bunların olmadığını savundu.

Vatandaşların kendilerini ilgilendiren her konuda kararları doğrudan kendilerinin alması gerektiğini de belirten Birinci, KSP’nin  doğrudan demokrasi projesiyle halka yeni bir seçenek sunduğunu da kaydetti.

Birinci, " ‘küçük partilere verilecek oylar, kayıp oylardır, oyunu yakma, kazanacak olana ver’ söylemleri ile iradenizi bir kez daha boyunduruk altına almak isteyen rejim partilerinin temsilcilerine kulak asmadan sandığa gidin. İradenizi yok etmek isteyenlere demokrasinin gücünün halkın gücü olduğunu, halk isteyince küçük bir partinin bir anda kitleselleşebileceğini gösterin” dedi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King