Kral evde kaldı

0
12
Kral evde kaldı

Çetinkaya gol kralı futbolcusu Esin’e 35 bin TL teklif sundu, golcü oyuncu teklifi kabul etmedi. Yönetim Esin’i başka kulübe vermeme kararı aldı ve böylece takımla çalışmalara katılmayan gol kralı Esin evde kaldı

Yeni sezonda yeni başkanıyla kemer sıkma politikasını uygulama kararı veren Çetinkaya, teknik heyetin raporu doğrultusunda kiralık verilecek oyuncuları da belirledi ve Esin de bu oyuncular arasında

Telsim Süper Lig de son iki sezonun şampiyonu Çetinkaya, yeni sezon öncesinde yapılan pazarlıklar sonucunda anlaşılamayan Esin, Akın, Cemre, Anıl, Çağakan ve Menteş’i teknik heyetin kararı ile kiralık listesine koyduğunu açıkladı.
Yeni sezon öncesinde yapılan 6.genel kurulda aday olan ve başkan seçilen Ferhat Hıdıroğlu, kulübün borçlarının olmasından dolayı bu sezon mali tablonun düzeltilmesi için oyuncularına geçen sezon aldıkları rakamları veremeyeceklerini belirtmişti. Bu politika doğrultusunda oyuncularından alacağı yıllık ücrette indirime gitmesini isteyen başkan Hıdıroğlu, 6 oyuncu ile anlaşamadı.

Esin’e 35 bin TL teklif edildi

Süper Lig’de geçtiğimiz sezon gol kralı olan Esin Sonay ile masaya oturan sarı-kırmızılılar golcü oyuncuya 35 bin TL teklif etti.
Esin’in yapılan teklifi kabul etmemesi üzerine anlaşılamadı ve kulübün Esin’i bonservisi ile başka kulübe vermeme kararı alması üzerine Esin evde kalmış oldu. Takımla çalışmalara da katılmayan Esin 5 diğer oyuncu ile birlikte kiralık listesinde.

Resmi açıklama yapıldı

6 oyuncu ile yapılan ilk görüşmede anlaşma sağlanamamış ve satılık ya da kiralık listesine konulacak açıklaması yapılmıştı. Oyuncuları ile tekrar masaya oturan Çetinkaya Spor Kulübü Başkan ve yöneticileri bu görüşmelerden de olumlu sonuç alamadı. Bu gelişmenin üzerine Çetinkaya Kulübü’nün dün yaptığı resmi açıklama ile Esin, Akın, Cemre, Anış, Çağakan ve Menteş’in kiralık listesine konulduğu belirtildi. Kiralık transfer dönemi 18 Eylül – 25 Eylül tarifleri arasında gerçekleşecek.
Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde oldu:
“Çetinkaya Türk Spor Kulübü teknik kadrosunun görüşünü aldıktan sonra, 2013-2014 futbol sezonunda aşağıda isimleri yazılı futbolcuların kiralık statüde başka takımlara gönderilmesine karar vermiştir. Tüm spor kamuoyuna duyurulur.
Kiralık sporcularımız: Esin, Akın, Cemre, Anıl -Askeri transfer de olabilir, Çağakan, Menteş.”