En Üst

26 Temmuz 2017

Haber Üst

Korkmazhan: Yangının sorumlusu siyasilerdir

Korkmazhan: Yangının sorumlusu siyasilerdir
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

BKP Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan yaptığı yazılı açıklamada, Yeşilırmak yangınının daha önceki yangınlarda olduğu gibi yalnızca “seyredildiğini ve ülkenin yeşilliklerinin göz göre göre yok olduğunu” iddia etti.

Korkmazhan, ülkede her yıl yangın kâbusunun yaşandığını, teknik yetersizlik, beceriksizlik ve duyarsızlık nedeni ile yeşil alanların neredeyse yok olduğunu ifade ederek, buna rağmen ne gereken önlemlerin alındığını, ne de ülkenin en önemli ihtiyacı olmasına rağmen bir yangın söndürme helikopteri alındığına dikkat çekti.

Korkmazhan, yangın söndürme helikopterinin söylenildiği gibi çok pahalı olmadığını, TOMA alımı için harcanacak miktar  ve  gereksiz birçok giderin iptal edilmesi durumunda kaynak yaratılabileceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, “her fırsatı toplumlararası güven ve işbirliğini ortadan kaldırmak için kullandığını” iddia eden Korkmazhan, “Sayın Eroğlu, toplumlararası güven ve işbirliğini bozmaya dönük tahrik edici açıklamalarına son vermelidir” dedi ve iki toplumun işbirliği olsaydı Yeşilırmak yangının büyümeden söndürüleceğine işaret etti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App