Korkarız ki Şener Levent bu işten nemalanıyor

50
Korkarız ki Şener Levent bu işten nemalanıyor

Biokim Direktörü iş adamı İbrahim Türkkal geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'na gönderdiği mesajın ardından bugün de Afrika Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent'e Facebook profilinden sert bir açıklama yaparak mesaj gönderdi.
İşte İbrahim Türkkal'ın açıklamaları:
Korkarız ki Şener Levent bu işten nemalanıyor.

Cumhurbaşkanı Sn Derviş Eroğlu’nun şirketimiz BİOKİM hakkında ileri sürdüğü ve devlet gücünü kullanarak şirketimizin iflas etmesine neden olduğu iddialarla ilgili olarak açmış olduğumuz davanın bu gün son duruşması yapılırken; Şener Levent’in Sn Derviş Eroğlu lehine mahkemeyi etkileme faaliyetleri halen devam ediyor. Bu davada Kıbrıs gazetesi de davalı iken nedense onları da savunmak Şener Levent’e kalıyor. Dava sürecindeki bir mesele hakkında yayın yapma yasağı olmasına rağmen masa başında hazırladığı sözde gazetesini aylardır onların hizmetine sunuyor.
Davalı olan Sn. Derviş Eroğlu mahkemeye gelip kendini savunmazken, avukatı Sn. Fuat Veziroğlu Şener Levent’in ileri sürdüğü vahim iddialarla ilgili mahkemede delil gösteremezken; kendisi kontrolünü kaybetmiş şekilde bize yalan dolan üzerinden saldırı yapmaya devam ediyor.
Daha dün gazetesinde kendisine sızdırılan Başbakanlık Denetleme Kurulu belgesinde sorgulanan şoförün “ben bu malzemeyi limandan aldım” demesine rağmen Levent hala daha sıkılmadan “CMC’den alınan atıklar” diye yayın yapıyor. Önceki hafta kendisinin de yayınladığı Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı bildirisinde kullandığımız hammaddenin “özel olarak işlenmiş konsantre pirit” olduğu ve 40 bin tonunun ihraç edildiği açıklandığı halde; Hatta Devlet Emlak Malzeme Dairesi’nin 23.12.2012 tarihinde Müdür Sadık R. ULUPINAR imzası ile şirketimize gönderilen resmi yazıda “Lefke Gemikonağın’daki yükleme tesisinde bulunan7 bin ton pirit madeni” denmesine rağmen Şener Levent hala daha lafazanlıkla “CMC alanı ve atık” edebiyatı yapıyor. Sonra da hiç sıkılmadan “Adam gibi gelip bizimle neden görüşmüyorlar?” diye sorma hafifliğini sergiliyor. Üstelik gafil muhbir hesabı ile “Derviş Eroğlu’nu bu işlere neden karıştırıyorsunuz?” diye soruyor. Davanın Derviş Eroğlu’na açıldığını bildiği halde böyle bir soru soruyor, yani “Derviş beyi bırakın ben size yeterim” diyor.
Bir de ürünlerimizde “zehir” olduğunu, halkı “kanser” ettiğimizi bu durumun “Türkiye’de yapılan analizlerde ortaya çıktığını” ileri sürüyor ancak nedense ne Derviş Eroğlu ne Reşat Akar ne de avukatları bunu mahkemede ileri sürüp belgeleyemezken kendisi hala daha ahkâm kesiyor. Kendisine KKTC Devlet Laboratuvarı’ndan ürünlerimizde ağır metal kalıntısı olmadığına dair belge olduğunu, raporun tarihini verdiğimiz halde hala daha konuşuyor. Korkarız ki manipülasyon ustası bay Şener Levent davalılardan bir menfaat elde ediyor. Aksi halde davalıların kendilerini savunmalarına rıza gösterir tahammül ederdi. Bay Şener Levent’in propaganda niteliğindeki haberleri, dava sürecindeki bir meseleyi manipüle ederek sunuşu, samimiyetini sorgulatacak niteliktedir. Ona birebir açıklama yapmayı tercih etmeyişimiz tam da bu sebepten ötürüdür. Zira onun kimin savunuculuğunu yaptığı ortada… Şener Levent’le hiç karşılaşmadık hatta tanımıyoruz ama bu işten nemalandığından kuşkulanıyoruz.
Biokim Direktörü
İBRAHİM TÜRKKAL
İLGİLİ HABER: EROĞLU VE SOLCU KORUYUCULARI İŞ BAŞINDA