Spor

Koop hava attı: 81-63

KOOP ETKİLİ OLDU: Maç boyunca LAÜ karşısında üstün olan Koopspor rakibinin yaklaşmasına izin vermezken hem iyi savunma hem de iyi hücum etti. LAÜ’nün yeni ABD’lisi Porter ise bencil hareketleri ile takımına zarar verdi

MEVLİT DİSKALİFİYE: Lefke Avrupa Üniversitesi Antrenörü Orhun Mevlit karşılaşmanın son anlarında hakemler tarafından oyundan diskalifiye edildi. Mevlit bu karara uzun süre itiraz etmesine rağmen sonuç değişmedi. Bu arada Mevlit için rapor tutuldu

Yer: Atatürk Spor Salonu
Hakemler: Ahmet Maslakçı *, Nusret Sırdar *
Koopspor: İrfan (2), Doğukan *** (11), Peter *** (10), Andım ** (5), Mustafa ** (4), Evan *** (22), Mert **, Chris *** (17), Tayfun *** (10)
LAÜ: Burak * (1), Tasic * (5), Ahmet Dağer ** (12), Porter ** (28), Adnan * (2), Osman * (8), Ross * (4), Nevzat ** (3)
1.periyot: 24-16 (Koopspor)
İlk yarı: 39-29 (Koopspor)
3.periyot: 55-40 (Koopspor)

Nicosia Sports Basketbol Büyük Erkekler Ligi’nde lider Koopspor takipçisi Lefke Avrupa Üniversitesi’ni 18 sayı farkla 81-63 mağlup ederek devreyi yenilgisiz lider bitirdi.
Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan ve kalabalık bir seyirci önünde gerçekleşen maça Koopspor iyi başladı. Kırmızı lacivertiler hem savunmada hem de hücumda etkili oldu. İlk iki dakikayı Koop 6-0 önde geçti. Oyunu biraz dengelemeye çalışan LAÜ olurken Koop, ABD’lilerin basketleri ile ilk periyotu 24-16 önde geçti.
İkinci periyotta da üstün oyununu devam ettiren Koop önünde LAÜ beklenen oyununu oynayamadı. Bu bölümde farklı çift hanelere çıkaran Koop ilk yarıyı da 39-29 önde tamamladı.
Karşılaşmanın ikinci yarısına da etkili giren Koop bu yarıda yükselen grafiği ile 25. dakikada durumu 47-31’e getirdi. Kontrolü elinde tutan Koop üçüncü periyotu da 55-40 önde geçti.
Son bölümde Porter’in basketleri ile ayakta kalan LAÜ farkı 10 sayıya kadar indirmeyi başarsa da son bölümde toparlanan Koopspor maçı 81-63 kazanarak ilk yarıyı yenilgisiz lider tamamladı.

Mevlit diskalifiye edildi
Karşılaşmanın son 12 saniyesine girildiğinde oyun bir anda elektriklendi. Bu anda Lefke Avrupa Üniversitesi Antrenörü Orhun Mevlit, hakemlere yönelik hareketleri nedeniyle oyundan diskalifiye edildi. Mevlit bu karara uzun süre itiraz etmesine rağmen sonuç değişmedi. Bu arada Mevlit için rapor tutuldu.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı