Spor

Koop geç uyandı: 83-68

SON PERİYOTTA 29 SAYI BULDU: Maçın son periyoduna 60-54 üstün giren Mapfree, Deante’nin beş faul alması ile içerden sayı bulamayınca Koop bunu iyi değerlenirdi ve son bölümde bulduğu 29 sayı ile maçtan 83-68 galip ayrıldı

Yer: Atatürk Spor Salonu
Hakemler: Ulviye Beşe *, Serdar Kızılsu *
Koopspor: İrfan * (2), Doğukan ** (6), Peter ** (8), Andım ** (5), Evan *** (21), Mert ** (10), Chris *** (31), Tayfun *
Mapfree: Çağakan ** (14), Kercem ** (7), Tenale Roland *** (24), Serkan *, Sercem *, Musa ** (2), Fehmi ** (3), Deante Johnson *** (16)
1.periyot: 27-24 (Koopspor)
İlk yarı: 38-43 (Mapfree)
3.periyot: 54-60 (Mapfree)

Tonguç KOTAK

Nicosia Sports Basketbol Büyük Erkekler Ligi’nde Koopspor, dün akşam Mapfree’yi son periyottaki oyunu ile 83-68 yenerek yenilmezliğini devam ettirdi.
İlk üç periyotta rakibi karşısında üstün olan Mapfree, son periyotta pivotu Deante’nin beş faul ile oyundan çıkmasıyla hem sayı bulmakta zorlandı hem de rakibi karşısında savunmada aksadı ve mağlup olmaktan kurtulamadı.
Maçın ilk periyotu karşılıklı basketlerle geçti ve bu bölümü Koop 27-24 önde tamamladı. İkinci periyotta ise Tenale Roland ve Deante Johnson ikilisi ile sayılar bularak üstünlüğü ele alan Mapfree ilk yarıyı 43-38 önde bitirdi.
İkinci yarıya da iyi başlayan Mapfree rakibinin dağınık oyunundan faydalanarak farkı koruyarak bu bölümü 60-54 önde bitirdi. Ancak Deante’nin beş faulle çıkması Mapfree’nin işini zorlaştırdı.
Son bölüme fırtına gibi başlayan Koopspor bu bölümde 29 sayı bulurken, Mapfree ise 6 sayıda kaldı. Kötü başladığı maçın sonunda Koopspor karşılaşmadan 84-68 galip ayrılarak yenilgisiz liderliğini sürdürdü.

DAÜ’nün konuğu GAÜ
Nicosia Sports Basketbol Büyük Erkekler Ligine bu akşam tek maçla devam edilecek. DAÜ Lala Mustafa Paşa Spor Salonu’nda saat 19.00’da başlayacak maçta ligde henüz galibiyeti bulunmayan Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Girne Amerikan Üniversitesi karşılaşacak.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı