Kombos’un mutlu günü

14 Temmuz 2013 Pazar | 13:51
Kombos’un mutlu günü
Kıbrıs Town Houses

Kombos Otomotiv, Lefkoşa merkez binasında yeni E Serisi Coupe ve E Serisi Cabrio’nun tanıtımını yaptı. Aynı tanıtımda, Mercedes’in son ürünlerinden 7 kişilik SUV Modeli GL serisi de basın mensuplarına tanıtıldı.

Açılışta konuşan Direktör Serhan Kombos, sözlerine, ekibine teşekkür ederek başladı.
Lansmanlarını Avrupa ve dünya ile aynı anda yaptıklarını ifade eden Kombos, bunun rastgele olmadığını, dünya devi Mercedes ile planlandığını vurguladı.
Kombos şöyle devam etti:
“Otomotiv sektörüne en iyileri yapmak için çaba harcıyoruz. Bu çabada halkın memnuniyeti bizim için önemli.
Otomotiv sektörü olarak, 1 Temmuz’dan itibaren Mercedes kullanıcılarını dünya ile entegre ettik.
Buradan alınan bir Mercedese Güney Kıbrıs da dahil, dünyanın her yerinde hizmet alabileceksiniz. Bu bizim için çok önemli. Bunu müşterilerimize açıklamak da Kombos Otomotiv olarak bizim için çok önemli.”

FIAT artık Kombos güvencesinde
Serhan Kombos, kısa süre içerisinde, kendi showroomlarına FIAT markasını da kattıklarını söyledi.
Kombos, KKTC’de akaryakıt kullanımının önemli olduğunu belirti ve Euro Dizel’in, benzinden daha pahalı olmasını eleştirdi. Euro Dizel’in kullanımının dünyada desteklediğini belirten Kombos, KKTC’de buna özen gösterilmediğini vurguladı.
Dizel kayıt harcı konusunda da girişimlerinin sonuçsuz kaldığını vurgulayan Kombos, hükümetlerin bu ayrıntılara dikkat etmediğini vurguladı.
Kombos ayrıca, KKTC’de düzenli yakıt kullanımına destek vererek, Güney’den akaryakıt kullanımının daha güvenli olduğu görüşüne katılmadı. Kombos, bu yönde müşteri şikayeti almamalarını da örnek gösterdi.

Karcan: Hizmet her yere dağıldı
Satış sonrası hizmetler müdürü kemal Yaşar Karcan, satış sonrası dünya genelinde kullanılan satış sonrası hizmetlerden, Mobilo sistemi sayesinde tüm Kombos müşterilerinin yararlanabileceğini söyledi.
Karcan, Mercedes kullanıcılarına yaptığı açıklamada, bunun için ekstra bir ücret ödenmeyeceğini belirtti.
Karcan, Mobilo sayesinde, tüm Mercedes kullanıcıların gönül rahatlığı ile seyahat edebileceğini söyledi.
Karcan, 444 00 88 numaralı telefonunun KKTC’de, 444 87 87 numaralı telefonda ise Avrupa genelimde 21 dilde kullanıcılara hizmet verildiğinin altını çizdi.

Araçlar tanıtıldı
Basın açıklamasının ardından, Mercedes E Serisi Cabrio, Coupe ve GL araçlarının tanıtımına geçildi.
Serhan Kombos araçlar hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

Yeni E Serisi Coupe ve E Serisi Cabrio büyüledi
Segmentinin en çok tercih edilen spor modellerinden olan E Serisi Coupe ve Cabrio, üstün donanımı ve göz alıcı güzelliği ile tanıtıma katılanları büyüledi.
Akıllı teknolojileri ve lüks ekipmanları bir anda sunmayı başaran E Serisi Coupe ve cabrio’nun ön tasarımındaki en büyük değişiklik eski versiyonda iki ayrı parçadan oluşan farların artık tek bir yapı altında toplanmış olması. Bu far grubunun içine LED tipi gündüz farları da entegre edildi. Yeni ön tamponda bulunan büyük hava girişi ve rüzgar temalı krom aksesuarlar da ön bölümün dikkat çeken parçaları arasında.
Arkada yine LED teknolojisinden faydalanılan stop grubu dikkat çekiyor. Tampondaki rüzgar teması hemen fark ediliyor.
Spor paketle birlikte gelen çifti ikizkenar yamuk şeklindeki egzoz çıkışları otomobilin arka bölümünün dinamizmini arttırıyor.

7 kişilik SUV Modeli GL Serisi göz kamaştırdı
Mercedes’in son ürünlerinden 7 kişilik SUV Modeli GL Serisi ise ihtişamı ile göz alıcı. Mercedes’in 7 kişilik SUV Modeli GL Serisi’nin temelleri güncel ML-Serisi’ne dayanıyor.
Yeni nesli ile birlikte daha modern bir tasarıma kavuşan GL-Serisi’nin yeni yüz hatları markanın diğer yeni nesil modelleriyle büyük benzerlik gösteriyor.
Daha büyük stopları ve bagaj kapağındaki krom yatay şeridin etkisiyle arkadan bakıldığında da yepyeni bir görünüm sunan GL’nin iç mekanı da tıpkı ML’de olduğu gibi ciddi oranda modernize edilmiş.
İç mekanda kullanılan malzemeler ve döşemeler de baştan aşağıya revize edilirken orta konsolda bulunan offsoad ayarları ile ilgili detaylı bilgiler veren renkli bir ekran dikkat çekiyor.
Ayrıca, ön koltukların arasına konumlandırılan aktarma ve süspansiyon seçenekleri de yeni M-L Serisi’nden transfer edilmiş.

 


Serhan Kombos’a tanıtımda kızı Tutku ve oğlu Mustafa Kombos da eşlik etti

 


Kombos Otomotiv, Lefkoşa merkez binasında yeni E Serisi Coupe ve E Serisi Cabrio’nun tanıtımını yaptı