Kocaman İstedi Yanal Aldı!

0
11
Kocaman İstedi Yanal Aldı!

İlk olarak 3 sene önce istenen ancak Bayer Leverkusen'de mutlu olduğu için ayrılmayan Çek oyuncu, her sene transfer listesine alınmış ancak şartlar ve tercihler nedeniyle bir türlü Fenerbahçe'ye gelişi gerçekleşmemişti. Aykut Kocaman'ın transfer listesinde olan Kadlec ve sonrasında kulübü ikna edilemeyince 2 sezon üst üste Ziegler'in kiralandığı ortaya çıktı. Asıl hedef olan Kadlec her zaman birinci tercihti. Bu transfer döneminin başlaması ile birlikte zaman zaman Ekoto da Fenerbahçe ile anılırken, 2. tercih olan Ekoto bekletildi ve 1. tercih durumundaki Kadlec'ten "evet" haberi gelince Bayer Leverkusen ile de anlaşıldı ve Çek savunma oyuncusu kadroya katıldı.

 

SADECE SOL BEK DEĞİL

Kadlec, iyi defans yapmasının yanı sıra ileri çıkışları ile de adından söz ettiriyor. Soğukkanlı oyun tarzı ve forvete doğru zamanlamalarla destek vermesi en büyük özelliklerinden biri. Bayer Leverkusen'de forma giyerken Bundesliga'da 128 maçta 13 asist ve 8 gol ile oynayan Kadlec, Çek Cumhuriyeti A Milli Takım formasıyla 48 maçta 8 gol kaydetti ve 3 asist ile oynadı.

HASAN ALİ İLE REKABET HALİNDE OLACAK, EGEMEN'E İSE CİDDİ BİR ALTERNATİF

İleri çıkışlarında asist ve golleri bulunan Çek oyuncu aynı zamanda sol stoperde de oynuyor. Sadece iyi bir bek olan Ziegler'den sonra çok yönlü Kadlec'in gelişi teknik heyetin de elini güçlü tutacak. Hasan Ali Kaldırım ile forma rekabetine girecek olan Kadlec, sol stoper Egemen Korkmaz'a karşı ciddi bir alternatif olacak.