KKTC’den Taksim’e Destek!

KKTC'den Taksim'e Destek!
Kıbrıs Town Houses

AKP’nin Türkiye halklarına uyguladığı şiddet karşısında nöbette olduklarını açıklayan Kıbrıslı Türklerin sayısı Girne ve Magosa’dan gelenlerle birlikte 300’e ulaştı.

Bu Gece Kuğulu Parkta!
Eylem komitesi adına açıklama yapan DAÜ-SEN Bu gece saat 20:00'da Kuğulu Park'ta eylem düzenleme kararı aldı.
İşte DAÜ-SEN'in Açıklaması:
15-16 Haziran direnişi, 43 yıl önce 170 fabrikadan 80 bin işçi ile başlayan, Türkiye işçi sınıfının sanayi bölgeleri; İstanbul, İzmit, Adana, Ankara, İzmir ve Sakarya başta olmak üzere üniversite öğrencileriyle birlikte 150 bin emekçinin alanlara çıkarak gerçekleştirdiği en büyük ve en etkili eylemdir.

Şimdi 43 yıl sonra 15-16 Haziran direnişinin ruhu Taksim'de Gezi parkında dolaşıyor. Mücadelesi yolumuza ışık tutuyor!
15-16 Haziran 2013 tarihinde İstanbul'da kadın, çocuk, yaşlı demeden AKP'nin emriyle polis halkın üzerine copla, kimyasal ve tazyikli suyla saldırmıştır. Yaralılara tıbbi müdahaleye izin verilmemiştir. Gazetecilerin görevlerini yapması engellenmiştir. Otellere, kafelere sığınan yaralıların bulunduğu yerlere gaz bombası atılmıştır. Bunun adı baskıcı, tahakkümcülük ve otoriterliktir.
Eylem Komitesi adı altında birleşen sendikalarımız, siyasi partilerimiz, aydınlarımız ve gençlerimiz her görüşten yurttaşımızı Türkiye'de yaşanan hak ihlallerini, akıl almaz şiddetteki baskıları kınamak amacıyla sesini yükseltmeye çağırır. Bu bağlamda vicdan sahibi herkesi 15-16 Haziran'ı anmak ve faşist AKP iktidarına karşı Gezi Parkı çapulcularını desteklemek için 16 HAZİRAN PAZAR (BU GECE) SAAT.20.00’DE LEFKOŞA KUĞULU PARKA BEKLİYORUZ!
Eylem Komitesi adına DAÜ-SEN
YARIN ÜLKE GENELİNDE GENEL GREV!
KTAMS aldığı şok bir karar ile yarın 09.00- 12.00 saatleri arasında Türkiye Halkları ve emekçileriyle dayanışma adına grev yapacak.
İşte KTAMS'ın o açıklaması:
15 Haziran 2013 tarihinde İstanbul'da kadın, çocuk, yaşlı demeden AKP'nin emriyle polis halkın üzerine copla, kimyasal ve tazyikli suyla saldırmıştır. Yaralılara tıbbi müdahaleye izin verilmemiştir. Gazetecilerin görevlerini yapması engellenmiştir. Otellere, kafelere sığınan yaralıların bulunduğu yerlere gaz bombası atılmıştır. Bunun adı baskıcı, tahakkümcülük ve otoriterliktir.

Bu çerçevede sendikamız KTAMS 17 Haziran 2013 Pazartesi (yarın) tüm ada genelinde 09.00- 12.00 saatleri arasında Türkiye Halkları ve emekçileriyle dayanışma adına grev yapma kararı almıştır.
Tüm siyasi partilerimizi, aydınlarımızı ve gençlerimizi her görüşten yurttaşımızı Türkiye'de yaşanan hak ihlallerini, akıl almaz şiddetteki baskıları kınamak amacıyla sesini yükseltmeye ve 17 Haziran 2013 Pazartesi saat 10.00’da sendikamız KTAMS önünden Türkiye Cumhuriyeti Elçiliği önüne yapacağımız yürüyüşe katılmaya davet ediyoruz.

Ahmet Kaptan

Başkan

Facebook Comments