Kıbrıs

KKTC Uluslararası Fuar Sona Erdi

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Raşit, fuara katılan tüm stantlarda incelemelerde bulundu ve firma sahiplerinden iş alanları hakkında bilgiler alarak, sektörlerinde yaşanan sıkıntıları dinledi.
Ziyareti sırasında Bakan Raşit’e Sanayi Dairesi Müdürü Soley Akçaba ve daire yetkilileri eşlik etti.

Raşit, açıklamasında Bakanlığı bünyesinde düzenlenen fuara beklenen ilginin yüksek olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bir sonraki yıl düzenlenecek fuarın daha da yüksek katılımlı olmasını diledi.

37 yıldır fuarın uluslararası seviyede KKTC’de düzenlenmesinin Kıbrıslı Türklerin bu topraklara sahip çıkıp yatırımlarını sürdürdüklerinin en büyük kanıtı olduğunu dile getiren Bakan Raşit, fuarda özellikle Kıbrıslı Türk firmaların ürettikleri ürünlerin dünya standartlarında ürünler olduğunu vurguladı.

Raşit ayrıca, Fuara katılan tüm firmalara teşekkür etti.

Yerli ve ithal ürünlerin tanıtımının yapıldığı 37.KKTC Uluslararası fuar bu yıl KKTC’den 90, Türkiye’den ise 30 firmaya ev sahipliği yaptı. 10 gün süren fuar boyunca firmalar, 3 bin metre kare kapalı, 5 bin metrekare açık alada ürünlerini sergiledi

Mal ve hizmetlerin tanıtımının yapıldığı ve belli bir sektörü ya da ürün grubunu esas almayıp çeşitli ürünlerin birlikte sergilendiği fuarda Akdeniz İhracatçı Birlikleri Türk Malı imajının öne çıkartılması amacıyla Türkiye’den 1 kurum ve 29 firmayla fuara katılarak tanıtım yaptı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı