Kıbrıs’ın kral ve kraliçesi belirlendi

0
86

“27 Miss Kuzey Kıbrıs 2013” Merve Özkurt seçilirken, ikincilik tacı Tomris Dinçol, üçüncülük tacı ise Emine Çelik’in oldu. “16. Bay Kuzey Kıbrıs 2013” kral tacı ise Erdal Özirfanoğlu, ikinci Mehmet Yıldız, üçüncü ise Ali Güneyli oldu

Atatürk Meslek Lisesi tarafından hazırlanan özel “Kadınlarımız” adlı koleksiyon ile başlayan tasarım defileli gecede, Terranova spor, Russo Reflections mayo, Bayramoğlu ayakkabı  ve Midye abiyeleri ile sahneden geçişlerini tamamlayan güzelleri, Yves Rocher makyajda, Seral Sökmen ve Hakan&Deniz saçlarda güzelleştiren isimler oldular.
DJ Bora’nın müzikleri ile muhteşem bir şekilde yaşanan 2013 finalindeki seçkin seçici kurulun başkanlığını YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. İrfan Günsel  yaptı.
Yarışmanın Mehmet Günkut, Hasan Hüseyin, Fatoş Anıl Öder, Prof. Dr. Nerin Bahçeciler, Dr. Hasan Oktay Önen, Zerrin Akıncı, Halet Aygın, Naciye Çelebi, Dilek Sümer 27. Miss Kuzey Kıbrıs 2013 seçici kurul üyeliğini yaparken taç giyme töreni ile BRT2’den canlı yayınla gerçekleşti.
Fahriye Özay’ın sahne aldığı gecede, katkı koyanlara da plaket töreni yapıldı.
21.30’da başlayan canlı yayınla dünyaya ilan edilen neticelerde 2013 KKTC güzellik kraliçesi Merve Özkurt seçilirken, 2. güzel Tomris Dinçol, 3. güzel ise Emine Çelik oldu.

Yapılan derecelendirme sonunda Fatoş Kavani 4. güzel,  5. güzel  ve de dostluk güzeli olarak da Melis Girgen  taçlarını ve plaketlerini  aldılar.

Kral “Erdal”
Aynı gece gerçekleşen 16. Bay Kuzey Kıbrıs Yarışması’nda ise bayan seçici kurul üyelerden oluşan seçici kurulun başkanlığını Şerif Özhür Kırcalı yaptı. Zehra Günkut, Şükran Paralik Sermaye, Kader Özdamar, İnci Pars, Gülçin İncirli, Şaziye Akbil, Eda Akdeniz  ve Ceyda Tatlı jüri koltuğunda yer aldı.
Terranova spor giyimle sahneye çıkan bay kuzey Kıbrıs adayları, sırası ile gerçekleşen her biri ayrı bir güzellikteki sahnelerde Russo/Reflections mayoları  ve Akbil Center takımları ile karizmaları ve apayrı bir kalite, duruş sergilediler.
Bayan seçici kurul üyelerinin  ortak kararı ile açıklanan yarışma sonuçlarına göre 16. Bay Kuzey Kıbrıs Erdal Özirfanoğlu seçilirken, 2. Mehmet Yıldız 3. ise Ali Güneyli oldu.
Yarışmanın tüm adaylarının  ortak oyları ile belirlenen Bay Dostluk 2013  ise Sergen Bingöl oldu. Bay Kuzey Kıbrıs 2013 Yarışması  dördüncüsü Ali Can Sert ve beşincisi ise Fevzi Erişen oldu.

Tacı elinden alındı

Bu özel gecede bir de üzücü olay yaşanarak 2007 KKTC güzeli Sevilay Aydın’ın kraliçelik tacı kendisinden alındı. Yapılan açıklamada;
“Sevilay Aydın 21. Miss Kuzey Kıbrıs 2007 kraliçesi seçilerek yarışma kurallarını ihlal ederek yeni bir yarışmada aday olmasından dolayı Miss Kuzey Kıbrıs 2007 kraliçeliği Miss Kuzey Kıbrıs Kurucu Başkanı Sn. Bülent Günkut tarafından unvani elinden alınarak kraliçelik unvanı Bahire Çoban’ın olmuştur. 2. Güzel Meltem Özkarapınar, 3. Güzel Esra Batunlu olarak 24 Temmuz 2013 tarihinden itibaren ilan edilmiştir.”

 

2013’ÜN KRAL VE KRALİÇESİ ONLAR… Golden Tulip Otel’de gerçekleşen yarışmada Miss Kuzey Kıbrıs 2013 kraliçesi Merve Özkurt seçilirken 16. Bay Kuzey Kıbrıs 2013 kralı ise Erdal Özirfanoğlu oldu