En Üst

25 Nisan 2017

Kıbrıs sizin gibi çok sömürgeciler gördü

Kıbrıs sizin gibi çok sömürgeciler gördü
Haber İçi Üst

Elcil yaptığı yazılı açıklamada, AKP yetkililerini, Kıbrıslı Türkler’in siyasal iradesine müdahale ederek, kurdurduklarını ileri sürdüğü “kukla yönetimi” devam ettirmek peşinde” olmakla suçladı.

“Kıbrıslı Türkler’in dini eğitime ihtiyacı olduğunu söyleyerek şeriatçı anlayışını adanın kuzeyine empoze etmeye çalıştığını” iddia ettiği Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinde de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir  Atalay’ın dün kumarhanede basın toplantısı düzenlediğini savunan Elcil, “AKP’nin iki yüzlü politikaları dinin siyasete nasıl alet edildiğini ortaya koymaktadır. Dün yapılan ziyarette önümüzdeki hafta sonu yapılacak olan UBP kurultayına dönük delege avına yönelen AKP yetkilileri, Mağusa-Maraş’taki delegeleri etkilemek için bile mahallelerde toplantılar düzenleyecek kadar alçalmışlardır” iddialarına yer verdi.

Başbakan İrsen Küçük’ün ortaya koyduğu siyaseti  de “yağcılığa dayalı Kıbrıslı Türkler’i alçaltan, fakirleştiren, göçe zorlayan ve adanın kuzeyini Türkiye’nin sömürgesi haline getiren kukla olma politikalarını istikrar olarak sunmak” olarak değerlendiren Elcil, “Sayın Atalay bilmelidir ki Kıbrıslı Türkler bağımsız olmak için mücadele ettiler ve etmektedirler. Adanın kuzeyi şimdi sizin sömürgeniz olabilir. Fakat Kıbrıs sizin gibi çok sömürgeciler gördü. Hepsi de geldikleri gibi gittiler” dedi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King