En Üst

23 Nisan 2017

“Kendimi takımıma adamaya geldim”

“Kendimi takımıma adamaya geldim”
Haber İçi Üst

Kariyerinde yeni bir sayfa açarak Avustralya'nın Sydney FC takımına transfer olan Del Piero iddialı konuştu. 37 yaşındaki İtalyan yıldız, "buraya tatile değil, kendimi takımıma adamaya geldim" dedi.
19 yıllık Juventus kariyerine nokta koyarak Avustralya'nın Sydney FC takımına transfer olan Alessandro Del Piero, resmi sözleşmeyi imzalamasının ardından basının karşısına çıktı. Yeni takımıyla senelik 1,5 milyon euro karşılığında 2 yıllık kontrata imza atan 37 yaşındaki oyuncu, böylece ülke tarihinin en pahalı sporcusu unvanının sahibi oldu.
Del Piero, "Artık 2 yıl boyunca gollerimi Sydney için atacağım. Ayrıca bilgi ve tecrübelerimle Avustralya futboluna katkıda bulunmak istiyorum. Buraya tatil yapmaya değil kendimi takımıma adamaya geldim. Bunun benim için de harika bir deneyim olacağı kanaatindeyim. Açıkçası tamamen dolu tribünler önünde oynayacak olmak da beni fazlasıyla heyecanlandırıyor. Umarım 2 sene sonunda takım olarak daha iyi bir pozisyonda olmayı başarırız" dedi.
Uzun yıllar top koşturduğu Juventus'ta sözleşmesi sona eren ve kontratı uzatılmayan Del Piero, sezon sonunda serbest kalmıştı. 37 yaşındaki yıldızını Premier Lig ekiplerinden Liverpool ile Southampton'ın yanı sıra İsviçre'nin Sion ekibi kadrosuna katmak istemiş ancak transferi mutlu sonla noktalayamamıştı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King