En Üst

27 Nisan 2017

Kelin ilacı olsa başına sürer dedirtecek açıklama

Kelin ilacı olsa başına sürer dedirtecek açıklama
Haber İçi Üst

 

Yunanistan Maliye Bakanı Yannis Sturnaras, ''(Güney) Kıbrıs bankaları daha fazla kapalı kalamaz. Aksi takdirde Kıbrıs ekonomisi felakete sürüklenir'' dedi.

Sturnaras, Yunan Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada, ''Önümüzdeki saatler içinde bir çözüm bulunması gerekir. Yoksa Yunanistan, yapması gerekeni yapacak. Eğer Kıbrıs, bankaların tekrar açılması için alternatif bir plan sunmazsa, Yunanistan'ın, bu durumun ülkeye olası olumsuz etkilerini en aza indirebilmek için sizinle paylaşamayacağım bir 'B' planı var. Önlemlerimizi alıyoruz'' ifadesini kullandı.

Yannis Sturnaras, Yunan bankalarının, ülkede faaliyet gösteren Güney Kıbrıs bankalarının satın alınmasına sıcak baktığını da doğruladı.

Yunanistan'da ''Kıbrıs Bankası'', ''Cyprus Popular Bank'' ve ''Yunan Bankası'' olmak üzere Güney Kıbrıs'a ait 3 bankanın 340 şubesi bulunuyor.

Bu arada, Sturnaras'ın, Yunanistan Devletin Özel Mülkiyetini Değerlendirme Fonu'nun başına Stilyanos Stavridis'ın getirilmesi önerisi, parlamentonun ilgili komitesi tarafından oy çokluğuyla onaylandı.

Makine mühendisi olan Stavridis, daha önce Atina Su ve Kanalizasyon Teşkilatı (EYDAP) Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King