En Üst

29 Nisan 2017

Kelesidis, 15 ay hapse mahkum edildi

Kelesidis, 15 ay hapse mahkum edildi
Haber İçi Üst

Duygu ALAN

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Şubat ayında düzenlediği operasyonda 298 gram ağırlığında, toplamda 110 paket Bonzai ile Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye giriş yaptığı sırada yakalanan sanık Charalambos Kelesidis, hakkında Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülen dava dün karara bağlandı.
“Uyuşturucu madde ithal ve tasarruf” suçundan yargılanan ve 21 Şubat 2013 tarihinden beri Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak bulunan Charalambos Kelesidis, 15 ay hapislik cezasına çarptırıldı.

Olay nasıl olmuştu?
Charalambos Kelesidis, 12 Şubat 2013 tarihinde Lokmacı Kara Sınır Kapısı’ndan Kuzey’e geçiş yaptığı esnada, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından, yapılan aramada tasarrufunda bulundurduğu 110 paket Bonzai türü uyuşturucu madde ile yakalanmıştı.
Yapılan polis soruşturmasında Charalambos Kelesidis, Bonzai türü uyuşturucu maddeyi Güney Kıbrıs’ta Muvaffak Yönlüer isimli kişiden aldığını ve KKTC’ye geçirerek, Muvaffak Yönlüer’e teslim edeceğini itiraf etmişti.
“Uyuşturucu madde ithal ve tasarruf”  suçundan gözaltına alınan Charalambos Kelesidis ve Muvaffak Yönlüer, 13-21 Şubat 2013 tarihlerinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılmıştı.
Gürcistan uyruklu olan ve Güney Kıbrıs’ta ailesi ile birlikte yaşayan Charalambos Kelesidis, davaları görüşülünceye kadar, 3 ayı aşmayan bir süre Merkezi Cezaevi’ne gönderilmişti.
Mahkeme zanlı Muvaffak Yönlüer’in ise yurt dışı çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, Ceza Mukayyitliği’ne 10 bin TL nakit para yatırması ve iki kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında tutuksuz yargılanmasına karar vermişti.
Charalambos Kelesidis, 21 Şubat 2013 tarihinden beri Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak bulunuyordu.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King