Kaza geliyorum dedi

7 Ağustos 2013 Çarşamba | 08:55
Kaza geliyorum dedi
Kıbrıs Town Houses

 

Gürsel KARAGÖZLÜ
Bir süre önce bölge halkının eylemine neden olan Taşpınar- Bostancı yolunda seyreden sürücü çukura düşmemek için direksiyonunu kırınca aracıyla birlikte tarlaya savruldu.
Kaza bu kez sürücü dikkatsizliği veya aşırı hızdan dolayı değil yolun kullanılamaz hale gelmesinden dolayı meydana geldi.

Çukurdan kaçmak istedi…
Bostancılı Güldane Dilik (K-37) yönetimindeki FU 994 plakalı salon araba ile saat 15.00 sıralarında Taşpınar- Bostancı istikametine doğru seyrederken yol içerisindeki çukurlara düşmemek için direksiyon kırdı. Dilik, çukurdan kurtulmak için yaptığı manevra ile direksiyon hakimiyetini kaybetti ve yolun sağ tarafına geçerek toprak bankete vurdu. Savrulmaya devam eden araç tarla içerisinde yuvarlanarak durabildi.

Sürücü yaralandı…
Kaza sonucu sürücü Güldane Dilik yaralandı. Cengiz Topel Hastanesi’nden gelen ambulansla ilk müdahalesi olay yerinde yapılarak Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak müşahede altına alındı. Kazada araçta maddi hasar meydana geldi. Kaza ile ilgili Polis soruşturması başlatıldı.

Bölge halkı birçok kez konuyu gündeme taşıdı

Taşpınar- Bostancı anayolunun durumu nedeniyle bölge halkı birçok kez yetkilileri ziyaret etti. Zaman zaman tutulmayan sözler verildi. Bölge halkı en son 13 Temmuz’da yolu keserek eylem yaptı. Eylemin ardından Taşpınar’ı ziyaret eden Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı İsmail Başarır, köy halkına yeni yol için şu an bütçede kaynak olmadığını ancak yeni yol yapılana kadar çukurların doldurulacağı sözünü vermişti.

Köylüler yeni eyleme hazırlanıyor
Taşpınar köylüleri dün yaşanan kazayı “bardağı taşıran son damla” niteledi ve yeni eylem uyarısında bulundu. Her tür eylemi yapacaklarını ifade eden köylüler yolun herhangi bir cana mal olmadan bir an önce tamir edilmesini istedi.