Kaymaklı’dan ikiz bomba!

42
Kaymaklı’dan ikiz bomba!

 Futbolda geride kalan sezonu kupasız tamamlayan Kaymaklı, Cihangir kalecisi Türkkan’dan sonra Doğan’ın ikiz futbolcuları Sabri-Raif’i de renklerine bağlayarak kadrosuna güçlendirdi

 Doğan’da forma giyen ve serbest transfer hakkı kazanan Sabri-Raif kardeşleri Lefke takımı da transfer etmek istiyordu. Perşembe akşamı Lefke’nin transfer görüşmesi yaptığı ikizler cuma akşamı Kaymaklı’ya transfer oldu

Coşkun KUTAY

Futbolda takımlar 2012-2013 sezonunu henüz yeni tamamlarken 2014 sezonu hazırlıklarına başladı bile. Süper Lig takımlarından Yenicami ve Kaymaklı gerçekleştirdiği transferlerle gelecek sezon için şampiyonluğun şimdiden en güçlü adayları.
Transferin gündemdeki isimleri olan Doğan Türk Birliği’nin yıldız futbolcuları Sabri-Raif Selden kardeşlerin yeni takımı dün belirlendi. İki gün öncesine kadar Lefke’nin transfer etmeye çok yaklaştığı ikiz futbolcuların yeni adresi başkent oldu.
Geçtiğimiz sezonu kupa almadan kapatan Küçük Kaymaklı, Cihangir’in kalecisi Türkkan’dan sonra Doğan’ın yıldız ikizleri Sabri-Raif’i de serbest transfer hakkından kadrosuna kattı.
Serbest transfer hakkını elde etmeleri nedeniyle başta K. Kaymaklı olmak üzere bazı kulüplerin ilgi odağı haline gelen ve hatta bu arada K. Kaymaklı’nın yaptığı teklifi yeterli bulmayarak geri çeviren Doğan Türk Birliği oyuncularından Sabri-Raif Selden kardeşlere en son, Lefke talip oldu ve taraflar arasında görüşmeler bile başlamıştı.
Ancak, Lefke başkanı Yıltaç Mükellef’in öne sürdüğü teklif üzerinde bir müddet düşünen Sabri-Raif Selden kardeşler daha sonra “rotalarını” K. Kaymaklı’ya çevirdi ve dün Lefkoşa’da Golden Tulip Otel’de bir araya gelen taraflar, öne sürülen şartlarda anlaşarak mutlu sona ulaştı. Ve bu suretle Küçük Kaymaklı çok önemli bir transferi gerçekleştirirken, Doğan Türk Birliği’nde de “bir devir” böylece sona ermiş oldu. 

İkizler veda etti

Bir yandan, Doğan Türk Birliği gibi büyük bir camiadan ayrılmış olmanın duygusallığını yaşadıklarını belirten Sabri-Raif Selden kardeşler, diğer yandan da Küçük Kaymaklı gibi bir başka büyük camiaya gelmiş olmanın onurunu taşıdıklarını dile getirdiler. Bu nedenle Doğan Türk Birliği’nde çalıştıkları başkan Ünal Aydoğan, başkan Murat Girgen ve başkan Bayar Piskobulu’nun yanı sıra tüm Doğan camiasına, teknik ekibe, futbolcu arkadaşlarına minnet duygularını aktaran ikiz futbolcular artık Doğan’ın rakibi olacak.
Sabri-Raif kardeşler ayrıca Küçük Kaymaklı camiasına kabul edilişlerinde emeği geçen herkese de teşekkür ettiler. 

Çağın da Kaymaklı'da

Küçük Kaymaklı geçtiğimiz sezon Hamitköy'de forma giyen ve savunmada görev yapan Çağın Candanal'ı da kiralık olarak kadrosuna kattı.
Gönyeli altyapısından çıkan ve Göçmenköye transfer olan Çağın, geçtiğimiz sezon kiralık olarak Hamitköy'de forma giymişti.