Kaymaklı’da hedef şampiyonluk

23 Temmuz 2013 Salı | 10:55
Kaymaklı’da hedef şampiyonluk
Kıbrıs Town Houses

Süper Lig’de bu sezon şampiyonluğu hedefleyen başkent ekibi Küçük Kaymaklı, dün Şht. Hüseyin Ruso Stadı’nda yaptığı resmi açılış töreni ile yeni sezona merhaba dedi

Yeşil-siyahlıların geçtiğimiz günlerde Türk Ocağı’ndan bonservisli olarak kadrosuna kattığı Türkiyeli oyuncusu Hasan Uğur, 26 Temmuz Cuma KKTC’ye gelecek

Kaymaklı, Doğan Türk Birliği’nden istediği Salih Güvensoy konusunda henüz istediğini almış değil. Konu, 5 Ağustos’a kadar çözüme ulaşmazsa Brezilyalı eski oyuncu Carlos ülkeye getirilecek

Tonguç KOTAK

Süper Lig’in güçlü ekiplerinden Küçük Kaymaklı, sezonu dün açtı.
Bu sezon şampiyonluğu hedefleyen başkent temsilcisi, gerçekleştirilen resmi açılış ile yeni sezon hazırlıklarına start verdi.
Kulüp lokalinde bir araya gelen Alt yapı ve A takım oyuncuları, ilk olarak yönetim ve teknik heyetle birlikte Kaymaklı Anıtı’na çelenk bırakarak burada saygı duruşunda bulundu.

Açılış Ruso’da
Futbolcular sezonun ilk antrenmanını Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda gerçekleştirdi. Takım idmanı, Teknik Direktör Cenk Berkalp, yardımcısı Kemal Yürekli, kondisyoner Celal Keleş ve kaleci antrenörü İrfan Güneş nezaretinde yaptı.
Yeşil-siyahlıların Doğan Türk Birliği’nden kadrosuna kattığı tecrübeli ikizler Sabri-Raif Selden kardeşler ve büyük pazarlıklar sonucu Cihangir’den alınan kaleci Türkkan da resmi sezon açılışında yer alan oyunculardı.
Bu arada, yeşil-siyahlıların geçtiğimiz günlerde Türk Ocağı’ndan bonservisli olarak kadrosuna kattığı Türkiyeli oyuncusu Hasan Uğur’un 26 Temmuz Cuma günü KKTC’ye geleceği açıklandı.

Berkalp: Hedefimiz tüm kulvarlarda başarı
Küçük Kaymaklı Teknik Direktörü Cenk Berkalp, yeni sezona yönelik iddialı konuştu.
Berkalp, “Küçük Kaymaklı’nın hedefi daima büyük olur. Kaliteli oyuncularımızın yanına bazı transferler daha yapacağız. Hasan Uğur, cuma günü KKTC’ye gelecek. Yabancı konusunda da çalışmalarımız var. Gelecek takviyelerle Küçük Kaymaklı daha da güçlenecektir. Hedefimiz her yıl olduğu gibi başarı ve kupalardır” dedi.

Salih olmazsa, Carlos…
Bu arada, Küçük Kaymaklı, Doğan Türk Birliği’nden istediği Salih Güvensoy konusunda henüz istediğini almış değil. Salih konusu, 5 Ağustos’a kadar çözüme ulaşmazsa Kaymaklı eski oyuncusu Brezilyalı Carlos’u ülkeye getirecek.
Küçük Kaymaklı’nın Türkiye kampı 1-8 Eylül tarihleri arasında olacak.

***

Fotoğraflar: Abdullah Eğilmez