En Üst

22 Temmuz 2017

Haber Üst

Kaymaklı tat vermedi

Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Lider Küçük Kaymaklı, dün belki de kendi sahasında en zor galibiyetini aldı.
Küçük Kaymaklı’nın maç öncesi Mağusa Türk Gücü karşısında farklı galip geleceği düşünülürken, ilk yarıda bulduğu tek golle 3 puanı alabildi. 
Ligin alt sıralarından kurtulmak isteyen Mağusa Türk Gücü’ne karşı ilk 20 dakika iyi futbol oynayan Kaymaklı golü bulduktan sonra nedense oyundan koptu.
Debola’nın eksikliği dün bir kez daha hissedildi. Yasin Kansu’nun kendini hala daha bulamaması, Jacques’in yaşının ilerlemesi nedeniyle ağır kalması Kaymaklı’nın gol yollarındaki tüm yükünü Mustafa Yaşınses’in üzerine binmesine neden oluyor.
Kaymaklı’nın oyuna sol kanatta başlayan Mustafa Yaşınses’in ikinci yarıdaki oyuncu değişikliklerinden sonra forvet oynamak zorunda kalınca sol kanadın çalışmaması ortaya çıktı. Bir de buna ilaveten sağ kanatta Yasin Kurt ve Çağrı’nın ileriye çıkmaması Kaymaklı’nın gol yollarında MTG karşısında en büyük dezavantajı oldu.
Lider, MTG karşısında özellikle ikinci yarıda Mustafa Yaşınses’in gayretleri sonucunda gol yollarında tehlikeli olmaya çalıştı. Maçın son dakikasında da ceza sahası içinde Kadir’in elle oynamasından kazanılan penaltı atışını da Jacques’le değerlendirmezken zor da olsa bir galibiyet elde etti.
Teknik direktör Enver Sedat’ın yaptığı değişikler de takıma katkı sağlayamadı. Yasin Kansu, Carlos ve Hamis’in ikinci yarıda oyundan alındıktan sonra 7 futbolcunun altyapıdan oyunda olması Kaymaklı’nın tesellisi oldu.
Şu bir gerçek ki, futbol yönünden liderden daha iyi oyun beklemek izleyenlerin hakkı olsa gerek.
Mağusa Türk Gücü, arka arkaya aldığı iki galibiyet sonrasında “acaba deplasmanda liderden de puan çıkarır mıyım” düşüncesi gerçekleşmedi. Belki MTG oynadığı futbolla bir puanı hak etti ama olmadı. Gol noktalarında son vuruşlardaki beceriksizliği, kötü gününde yakaladığı lider karşısında puan alamadan Mağusa’ya dönmelerini sağladı.
Futbolun vasatın üstüne çıkmadığı mücadeleden tek golle de olsa 3 puanı alıp liderliğini sürdüren Kaymaklı, tat vermese de zirvedeki keyfini sürdürdü.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App