Kaymaklı sıkı çalışıyor

0
Kaymaklı sıkı çalışıyor

GÖZLER, AHMET COŞKUN’DA… Yeşil-siyahlıların Türk Ocağı’ndan transfer ettiği yabancı oyuncusu Hasan Uğur yeni takımına çabuk uyum sağladı. Transferde Salih Güvensoy konusunda Doğan Türk Birliği ile anlaşamayan yönetim, rotayı yeniden Ahmet Coşkun’a çevirdi

Okan KARADEMİR

Süper Lig’de bu sezon şampiyonluk hedefleyen başkent temsilcisi Küçük Kaymaklı sezon hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.
Yeşil-siyahlılar yeni sezon çalışmalarına, dün Şht. Hüseyin Ruso Stadı’nda yapılan idmanla devam etti.
Tecrübeli teknik adam Cenk Berkalp, yardımcı antrenör Kemal Yürekli, kondisyoner Celal Keleş ve kaleci antrenörü İrfan Güneş nezaretindeki idmana  20 futbolcu katıldı. Futbolcular, fizik ve kondisyona dayalı bir çalışma gerçekleştirdi.
Mevcut oyuncular ve yeni transferlerle birlikte daha da güçlü bir kadroya sahip Küçük Kaymaklı’nın dünkü idmanında futbolcuların hırsı gözden kaçmadı, istekli ve de disiplinli geçen çalışma dikkat çekti.

Hasan Uğur çabuk uyum sağladı
Küçük Kaymaklı’nın, Türk Ocağı’ndan transfer ettiği yabancı oyuncusu Hasan Uğur yeni takımına çabuk uyum sağladı.
Sezon açılışında yer alamayan Hasan Uğur geçtiğimiz cuma günü ülkemize gelmiş ve ertesi gün de ayağının tozuyla ilk idmana katılmıştı.
Hasan Uğur yeni takımıyla dün ikinci kez antrenmanda yer alırken, takım arkadaşlarıyla da iyi bir diyalog içinde olduğu gözlendi.

Salih olmadı rota Ahmet Coşkun’a döndü
Yeşil-siyahlılar, transferde Salih Güvensoy konusunda Doğan Türk Birliği ile anlaşamayınca, rotayı Ahmet Coşkun’a çevirdi.
Yönetim, teknik heyetin verdiği rapor doğrultusunda Lapta ile görüşerek şartların uygun olması halinde Ahmet Coşkun’un transferini yarına kadar bitirmeye planlıyor.

Askerlik sıkıntısı keyifleri kaçırıyor
Yeni sezon öncesinde morallerin yüksek olduğu Kaymaklı’da
3 önemli oyuncunun askerlik sorunu keyifleri az da olsa kaçırıyor.
Askerlik görevi dolayısıyla idmanlarda yer alamayan genç golcü Mustafa Yaşınses iki buçuk ay sonra vatani görevini tamamlayıp takımdaki yerini alacak.
Şu an takımla birlikte çalışan Mehmet Kaygısız ile Yasin Kurt’un ise 12 Ağustos’ta başlayacak vatani görevi teknik heyeti düşündürüyor.

Hazırlık maçları programı belirlendi
Yeşil-siyahlılar yeni sezon hazırlıklarına haftada 6 idmanla devam ederken, teknik heyet hazırlık maçlarının programını da belirledi.
Önümüzdeki hafta teknik ve taktik çalışmaya başlayacak Küçük Kaymaklı, 17 Ağustos’tan itibaren 4 hazırlık maçına çıkacak.
17 Ağustos’taki ilk hazırlık maçında 1. Lig ekibi Gönyeli ile karşılaşacak başkent temsilcisi daha sonra sırası ile 1. Lig takımlarından Baf Ülkü Yurdu,  Süper Lig’den Lefke ve 1. Lig’den Lapta ile maçlara çıkacak.

Kamp 1-8 Eylül’de Bolu’da
Ağustos ayı sonuna kadar ilk etap çalışmalarını ülkemizde gerçekleştirecek olan Küçük Kaymaklı’da kamp yeri ve tarihi de belli oldu.
Yeşil-siyahlılar yeni sezon öncesinde ikinci etap çalışmaları için 1-8 Eylül tarihleri arasında Bolu Gerede’de kampa gidecek.

Berkalp: Hedefimize ulaşmak için çalışacağız
Yeşil-siyahlıların dünkü idmanı öncesinde gazetemize konuşan tecrübeli teknik adam Cenk Berkalp, “Hedeflerimize ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Berkalp açıklamasını  “Sezon öncesinde yapmış olduğumuz salon ve dayanıklılık çalışmaları ile oyuncularımızın fizik gücü çok iyi duruma geldi. Futbolcularım hırslı ve istekli çalışıyor. İyi ve kaliteli bir takımız. Yeni gelenlerle daha da güçlendik. İstediğimiz hedefe ulaşmak için disiplinli bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” sözleri ile sürdürdü.