Kaymaklı ne hallere düştü!!!

0
17

Küçük Kaymaklı nereden nereye geldi. Ve ne hallere düştü! 
İlk yarının lideri bir takım.
  Ligin ikinci yarısının 5. haftasına başlarken şampiyonluğa havlu atması Kaymaklı ve teknik direktörü Enver Sedat Simavi’nin istifasını da beraberinde getirdi.
Bir takım bu kadar mı çöküş yaşar. İkinci yarı başlarken ne değişti.
Jaqcues ve Carlos gitti, yerine ülkemizde kendini kanıtlayan Derviş Kolcu ve Benjamin geldi.
Dün, Lapta karşısında izlediğim Kaymaklı’nın “ahı gitti vahı kaldı.”
Bir takım bu kadar mı isteksiz olur. Kazanma için hiçbir şey yapmaz.
Yasin Kurt’un kart cezalısı olması Çağrı’nın ikinci yarıda oyuna alınması sonucu değiştirmedi. Debolla ile ilk golü bulup, kalesinde 3 gol gören Kaymaklı’da artık teknik direktör Enver Sedat Simavi bile pes etti ve maçtan sonra istifa etti.
Kaymaklı’da en büyük suçlu elbette ki Kaymaklı futbolcularıdır. Maddi sıkıntı yaşamamalarına rağmen bir isteksiz takım içinde birbirlerine saygısız olmaları bölük pörçük olmaları Kaymaklı’yı ligden bitiren faktörlerden biridir.
Kaymaklı, bundan sonra oynayacağı maçlarda ne yapar? Değişen bir şey olur mu? Hiçbir şey olmaz.
Tek yapacakları kendilerini Kaymaklı taraftarına ve yönetime affettirmek için kupa için oynayacaklar. Ama bundan başarılı olacaklarına da inanmıyorum. Çünkü artık Kaymaklı’nın o geniş kadrosundan eser kalmadı.
Lapta’yı kutlamak gerekir. 1-0 geriye düşmelerine rağmen galip gelmesini bildiler. Ve ligde kalmak için çok önemli 3 puan almayı başardı.
Lapta Teknik Direktörü Hüseyin Cantürk’ün ilk yarıda oyundan atılmasına rağmen, saha içinde oyun disiplininden kopmayıp kazanmasını bilen Lapta futbolcularının hırsı ve kazanma arzusu 3 puanı getiren faktördü.
Lapta’da defansta Şahin’in mücadelesi Kaymaklı forvetlerine göz açtırtmadı.  Lapta’nın attığı gollerin üçü de birbirinden güzeldi.
Lapta’da bu istikrarın devam etmesi gerekiyor. Belki Kaymaklı’nın çok kötü oyunundan bu galibiyeti aldığını söyleyebiliriz. Ama ne olursa olsun aldıkları galibiyet belki de onların ligde kalma hesapları yaparken puan almalarının zor olduğu maçta 3 puan almalarını sağladı.
İkinci yarıda henüz galibiyeti olmayan Kaymaklı’ya bir darbe de Lapta’dan gelirken, Lapta’yı ligde kalmak için umutlandırdı.
  Kaymaklı’yı ise sıradan bir takım konumuna itti.
Ve Kaymaklı, artık ligde bundan sonra sadece formalite maçlarına çıkacak.
Karşılaşmanın hakemi Serdar Bilgimer ise bu maçta kötü bir yönetim gösterdi. Maçın henüz daha başında Prince’nin kaleci Ufuk tarafından yere düşürülmesine göz yumarken, avantaj kuralarını da iki takım için de kullanamadı ve kartlarını yerinde göstertmedi.