Kayıtsız araç soruşturması genişletildi

16 Ağustos 2013 Cuma | 09:26
polis
Kıbrıs Town Houses

Değirmenlik’te Derviş Çiko isimli kişinin evine geçen gün düzenlenen operasyonda ele geçirilen şasi ve motor numaraları belirlenemeyen 2 adet Mercedes marka araç ile ilgili başlayan polis soruşturmasında önceki gün de olayla ilgili halen poliste tutuklu bulunan zanlı O.Ö.’in evine operasyon düzenlendi.
Zanlının evinde yapılan aramada, kardeşi M.Ö.’nin tasarrufunda gümrüksüz olduğu tespit edilen 600 CC Kawasaki motosiklet bulunarak kanıt olarak alındı. Mustafa Özgökçe gözaltına alındı.

Soruşturma sürüyor
Zanlı M.Ö., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç önüne çıkarıldı.
Mahkemede ifade veren polis memuru Mustafa Mahan, O. Ö.’nin evinde önceki gün polis tarafından yapılan aramada, M. Ö.’nin tasarrufunda gümrüksüz olduğu tespit edilen 600 CC Kawasaki motosikletin kanıt olarak alındığını kaydetti.
Polis memuru Mahan, konu motosikletin zanlı M. Ö. ve poliste tutuklu bulunan zanlı O. Ö.’nin kullandıklarını ve her iki zanlının da Güney Kıbrıs’a gidip konu motosiklete parça aldıklarının tespit edildiğini açıkladı.
Mustafa Mahan, ihbara dayalı olarak bir adet de Honda pist motoru ve üç ayrı motosiklet daha arandığını açıkladı.
Mustafa Mahan, olayla ilgili soruşturmanın genişletilerek devam ettiğini belirtti ve bu aşamada zanlının 1 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme zanlı M.Ö.’nin 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Çorap söküğü gibi
Üç kişinin gözaltına alındığı olay, Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekipleri tarafından geçen gün Değirmenlik’te Derviş Çiko isimli kişinin evine düzenlenen operasyon ile ortaya çıktı.
CÖŞ ekiplerince Derviş Çiko’nun evine düzenlenen operasyonda şasi ve motor numaraları belirlenemeyen 2 adet Mercedes marka araç bulunmuş, Derviş Çiko ve araçları KKTC’ye yasadışı yollardan geçirdiği tespit edilen zanlı O. Ö. gözaltına alınmıştı.
O.Ö.’den yapılan soruşturmada, söz konusu araçların zanlı Ö. tarafından Derviş Çiko’nun isteği üzerine Limasol Serbest Liman’dan adaya getirildiği ve yine zanlı O.Ö. tarafından sahte plakalarla Metehan Sınır Kapısı’ndan yasal olmayan yollardan KKTC’ye geçirildiği tespit edilmişti.
Zanlı Ö., önceki gün mahkemeye çıkarılarak hakkında 2 gün tutukluluk temin edilmişti.
2008 yılında geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu kısmen yatalak olan Derviş Çiko ise sağlık sorunu nedeni ile mahkemeye çıkarılamamıştı.