En Üst

24 Nisan 2017

Kayıtsız araç soruşturması genişletildi

Kayıtsız araç soruşturması genişletildi
Haber İçi Üst

Değirmenlik’te Derviş Çiko isimli kişinin evine geçen gün düzenlenen operasyonda ele geçirilen şasi ve motor numaraları belirlenemeyen 2 adet Mercedes marka araç ile ilgili başlayan polis soruşturmasında önceki gün de olayla ilgili halen poliste tutuklu bulunan zanlı Ogün Özgökçen’in evine operasyon düzenlendi.
Zanlının evinde yapılan aramada, kardeşi Mustafa Özgökçe’nin tasarrufunda gümrüksüz olduğu tespit edilen 600 CC Kawasaki motosiklet bulunarak kanıt olarak alındı. Mustafa Özgökçe gözaltına alındı.

Soruşturma sürüyor
Zanlı Mustafa Özgökçe, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç önüne çıkarıldı.
Mahkemede ifade veren polis memuru Mustafa Mahan, Ogün Özgökçe’nin evinde önceki gün polis tarafından yapılan aramada, Mustafa Özgökçe’nin tasarrufunda gümrüksüz olduğu tespit edilen 600 CC Kawasaki motosikletin kanıt olarak alındığını kaydetti.
Polis memuru Mahan, konu motosikletin zanlı Mustafa Özgökçe ve poliste tutuklu bulunan zanlı Ogün Özgökçe’nin kullandıklarını ve her iki zanlının da Güney Kıbrıs’a gidip konu motosiklete parça aldıklarının tespit edildiğini açıkladı.
Mustafa Mahan, ihbara dayalı olarak bir adet de Honda pist motoru ve üç ayrı motosiklet daha arandığını açıkladı.  
Mustafa Mahan, olayla ilgili soruşturmanın genişletilerek devam ettiğini belirtti ve bu aşamada zanlının 1 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme zanlı Mustafa Özgökçe’nin 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Çorap söküğü gibi
Üç kişinin gözaltına alındığı olay, Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekipleri tarafından geçen gün Değirmenlik’te Derviş Çiko isimli kişinin evine düzenlenen operasyon ile ortaya çıktı.
CÖŞ ekiplerince Derviş Çiko’nun evine düzenlenen operasyonda şasi ve motor numaraları belirlenemeyen 2 adet Mercedes marka araç bulunmuş, Derviş Çiko ve araçları KKTC’ye yasadışı yollardan geçirdiği tespit edilen zanlı Ogün Özgökçe gözaltına alınmıştı.
Ogün Özgökçe’den yapılan soruşturmada, söz konusu araçların zanlı Özgökçe tarafından Derviş Çiko’nun isteği üzerine Limasol Serbest Liman’dan adaya getirildiği ve yine zanlı Ogün Özgökçe tarafından sahte plakalarla Metehan Sınır Kapısı’ndan yasal olmayan yollardan KKTC’ye geçirildiği tespit edilmişti.
Zanlı Özgökçe, önceki gün mahkemeye çıkarılarak hakkında 2 gün tutukluluk temin edilmişti.
2008 yılında geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu kısmen yatalak olan Derviş Çiko ise sağlık sorunu nedeni ile mahkemeye çıkarılamamıştı.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King