En Üst

28 Temmuz 2017

Haber Üst

Kasulidis: “Önceliğimiz Kıbrıs sorunu”

Kasulidis: “Önceliğimiz Kıbrıs sorunu”
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Kasulidis, Alithia gazetesinde yer alan röportajında, Kıbrıs sorununun kendileri için en büyük tahrik ve en yüksek öneme sahip olan milli mesele olduğuna değinerek, bununla birlikte dış politikanın yeniden belirlenmesinin de kendileri için birincil hedef olduğunu kaydetti.

Belirlenecek yeni dış politikanın Rum Yönetimi’nin menfaatine olmasının ana hedef olduğunu ifade eden Kasulidis, gerek Kıbrıs sorununun çözümü gerekse doğal zenginliklerden faydalanmaya ilişkin menfaatleri koruyacak bir dış politika gerektiğini belirtti.

Güney Kıbrıs’ın uluslararası alanda, ekonomiyle ilgili kötü bir imaja sahip olduğunu söyleyen Kasulidis, bu imajı değiştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını da kaydederek, kara para aklama iddialarının da gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Kasulidis, Barış İçin Ortaklığa başvurunun ve NATO’nun da gündemlerinde bulunduğunu savunarak, Yunanistan ile olan ilişkileri değerlendireceklerini, İsrail ve Arap dünyası ile ikili işbirliği anlaşmaları imzalamak niyetinde olduklarını ve Rusya, ABD ve Çin gibi büyük ülkelerle olan işbirliğini de ilerleteceklerini söyledi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App