En Üst

27 Temmuz 2017

Haber Üst

Kasulidis: “Kıbrıs sorununda şantaja boyun eğmeyeceğiz”

Kasulidis: “Kıbrıs sorununda şantaja boyun eğmeyeceğiz”
Haber İçi Üst
Haber Yazı İçi

Fileleftheros gazetesinde yer alan habere göre, Kasulidis, Leonidas Leonidu’nun “Ateş ve Demirle: Atilla’nın İstilasının Suçları ve İşgal Altındaki Kıbrıs’ın Etnik Temizliği” isimli kitabının tanıtımında yaptığı konuşmada, “Kıbrıs Hellenizminin geçirmekte olduğu zamanların, sorumsuzluğa ve popülizme izin vermeyecek kadar zor olduğunu” söyledi. Kasulidis, bu zamanların, sorumluluk, birlik, beraberlik ve kolektif faaliyette bulunulmasını dayatmakta olduğunu ifade etti.Ekonominin içerisinde bulunduğu zor durumdan ötürü, Kıbrıs sorunundaki herhangi bir çözümü kabul etmeye istekli olduklarını düşünenlerin yanılacağını ve başarısız olacaklarını iddia eden Kasulidis,
Rum kesiminin hiçbir durumda, Kıbrıs sorununun idaresi konusunda şantaja boyun eğmesinin söz konusu olmadığını ileri sürdü. Kasulidis, devlet varlıklarının sağlam ve hasarsız olduğunu savundu.

Vatanlarının zor bir ekonomik konjoktürden geçtiğini ifade eden Kasulidis, Troyka ile anlaşmaya varılması çabasının bir bedeli olduğunu; bunu soğukkanlılıkla  ve yöntemli bir şekilde ele almaları gerekeceğini anlattı.

Kasulidis, son olarak, “hiçbir şantajın kendilerini onursuz ve dayanıksız bir çözümü kabul etmeye itecek kadar güçlü olmayacağını” ileri sürdü.

Kasulidis, Rum kesiminin, müzakerelerin ne zaman ve ne şekilde yeniden başlayacağına dair son söze sahip olacağı gibi, Kıbrıs sorununun nihai çözümüyle ilgili son söze de sahip olacağını söyledi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Live Score & Live Score App