Kasada para yok!

26 Temmuz 2013 Cuma | 15:23
Kasada para yok!
Kıbrıs Town Houses

 Asım İdris, İçişleri Bakanlığı’nda Dr. Küçük Oyunları için bulunan kalemde ve Spor Dairesi’nde organizasyonu karşılayacak paranın bulunmadığını söyledi. İdris, konuyla ilgili olarak Başbakan Sibel Siber’in bilgilendirildiğini de belirtti

Milli Olimpiyat Komitesi’nin 550 bin TL’lik fizibilite çıkardığına işaret eden İdris, bakanlığının organizasyona 100 bin TL ayırabilecek durumda olduğunu, geriye kalan miktarın ise bakanlıklar ve sponsorların desteğiyle bulunabileceğini kaydetti

Tonguç KOTAK

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, geleneksel Dr. Fazıl Küçük Uluslararası Spor Oyunları konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
İdris, Bayrak Radyosu’nda yayınlanan Spor Panorama’da Tonguç Kotak’ın konuyla ilgili sorularını yanıtladı.

Oyunlar için para yok
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, Dr. Küçük Oyunları konusunda, “Oyunlar için, ne İçişleri Bakanlığı ne de Spor Dairesi Müdürlüğü’nde bütçe var. Bu konuda, Milli Olimpiyat Komitesi tarafından hazırlanan fizibilite raporunda gerekli kaynak 550 bin TL olarak gösterilmişti. Bakanlık olarak biz 100 bin TL ayırabiliriz. Geriye kalan miktarı da bakanlıklar ve sponsorların katkıları ile sağlayabiliriz” diye konuştu.
Bakan, bir diğer çözüm yolunun ise, oyunlara iştirak edecek federasyon ve konuk olacak ülke takım kafilelerindeki sayının düşürülmesi olduğunu söyledi.

MOK beklemede…
Geleneksel oyunların organizasyon sahibi Milli Olimpiyat Komitesi, geçtiğimiz hafta Spor Bakanlığı’ndan gelen istek doğrultusunda fizibilite raporu hazırlamıştı.
Bu yılki oyunların yüksek katılımla gerçekleştirilmesi hedefi ile çalışmalarına başlayan Komite, federasyonlarla yaptığı görüşme sonrasında organizasyon için 550 bin TL dolayında bir kaynağın ayrılması yönündeki görüşünü de Bakanlığa iletmişti.
MOK, dolayısıyla federasyonlar Uluslararası Oyunlara konuk olacak ülkelere davet için yetkili makamlardan gelecek açıklamayı bekliyor. Eylül sonu Ekim ayı ortasının hedeflendiği Dr. Fazıl Küçük Uluslararası Spor Oyunları’nın içeriği ve programının netleşmesi büyük ihtimalle, hafta sonu gerçekleşecek seçimler sonrasına kalacak.