Kartal’ın gözü çifte kupada

27
Kartal’ın gözü çifte kupada

Yenicami resmi sezon açılışı Yusuf Kaptan Sahası’nda gerçekleşti. 23 sporcunun katıldığı açılış töreninde yeni transferlerden Türkiye’de olan Tansel katılmadı. Vize sorununu çözemediği için denenmeye gidemeyen Massa da açılışta yer aldı

Kartal, Massa ile anlaşma sağlarken kadrodaki ikinci yabancı, halen denenen Fildişi Sahilli Yannick, Nijeryalı Olijedo veya geçen sezon Hamitköy’de forma giyen Kenneth olacak. Teknik direktör Hasan Topaloğlu yeni sezonda hedeflerinin hem federasyon hem lig şampiyonluğu olduğunu açıkladı

Ahmet ÖZSOY

Futbolda 2013-2014 sezonu öncesi yaptığı transferlerle dikkatleri üzerine çeken Yenicami, resmi sezon açılışını dün gerçekleştirdi. Lefkoşa’daki Yusuf Kaptan Sahası’nda yapılan açılış töreninde başkan Bülent Avcan ve yöneticilerle birlikte U19 takımı da hazır bulundu.
A Takım Teknik Direktörü Hasan Topaloğlu ve yardımcılarından Evren Gayır eşliğinde futbolculara birlikte anı fotoğrafı çekildikten sonra U19 takımı oyuncuları sahadan ayrılırken, açılışa toplam 23 “A” takım sporcusu katıldı.
Topaloğlu’nun ekibinde bulunan Kemal Uçaner ise tatilini tamamlayıp yarın görevine başlayacak.
Yeni transferler Serkan-Serhan Önet kardeşler ile, Uğur, Erbay ve Halil Turan da açılışa katılırken Türkiye’de olan Tansel Salı günü takıma dahil olacak.
Askerde bulunan Hascan ve Mehmet Göktaş’ın katılamadığı resmi açılış törenin denenmeden olan yabancı uyruklu futbolcular da bulundu.
Geçtiğimiz sezon kadroda bulunan ve Türkiye’ye giderek denenmesi gündemde olan forvet oyuncularından Massa da vize sorununu çözemediği için denenmeye gidemedi ve o da açılışa katıldı.
Massa ile Yenicami yönetiminin yeni sezon için anlaşma sağladığı ve büyük ihtimalle iki yabancı oyuncudan birinin Massa olacağı belirtilirken ikinci yabancı henüz belirlenmedi. Geçtiğimiz sezon Hamitköy’de forma giyen golcü futbolcu Kenneth ile anlaşan Yenicami yönetimi bu oyuncunun Türkiye’de Adana Demirspor’da denenmesi nedeniyle gelecek haberini bekliyor. Kenneth’in Türkiye’de kalması durumunda, halen denenen Fildişi Sahilli forvet Yannick veya Nijeryalı forvet Olijedu’dan biri ile anlaşma sağlanabileceği öğrenildi.

Topaloğlu: Başka hedefimiz olamaz

Yenicami Teknik Direktörü Hasan Topaloğlu sezon açılışında yaptığı açıklamada iki kupaya da talip olduklarını söyledi. Yenicami 10 Haziran’da salon çalışmaları ile başladığı hazırlık döneminde, dün gerçekleşen sezon açılışına kadar toplam 4 kez de saha çalışması yaptı.
Sezon açılışında sahadaki beşinci antrenmanını yapan Yenicami daha sonra gerçekleşen çift kale ile günü tamamlarken sorularımızı yanıtlayan teknik adam Hasan Topaloğlu şampiyonluklardan başka hedeflerinin olamayacağını vurguladı.
Topaloğlu, “Şu anki istek ve arzuyu sezon sonuna kadar taşımamız lazım. Çok yoğun bir tempoya giriyoruz. İyi, ciddi ve disiplinli çalışıp çifte kupayı (Federasyon Kupası ile Lig Şampiyonluğu Kupası) müzemize getirmek istiyoruz” derken başka yerli oyuncu transferi gerçekleştirmeyeceklerini de sözlerine ekledi.
Yenicami 2 Ağustos’ta başlayacak ve yurt içinde gerçekleşecek 3 günlük kampın ardından çalışmalarına 30 Ağustos’a kadar Lefkoşa’da devam edecek. Siyah-beyazlılar 30 Ağustos’ta Kartepe’de 8 günlük kamp gerçekleştirecek.