Kartal potada “devam” dedi

0
Kartal potada “devam” dedi

 Bülent Avcan yönetimi, basketbol takımının durumunu geçtiğimiz akşam görüşerek yola devam etme kararı aldı

 Bu sezon basketbol şube sorumluluğunu, Gönyeli’de de bu görevi yıllarca yürüten Mehmet Kofalı, asbaşkan Gökhan Necipoğlu ile birlikte yönetecek

Tonguç KOTAK

Basketbol Büyük Erkekler Ligi’ne devam edip etmeyeceği belli olmayan Yenicami kararını verdi.
Yeniden döndüğü liglerde ilk yıl lig, kupa ve Süper Kupa’yı kazanan ancak geçtiğimiz sezon lig şampiyonluğunu kaybeden Yenicami’de başkan Bülent Avcan takımla ilgili kararını verdi.
Siyah beyazlılarda yönetim geçtiğimiz akşam yaptığı toplantıda Basketbol Şubesi konusunda devam kararı aldı.

Potada yola devam
Siyah-beyazlılarda Avcan yönetiminin göreve gelmesi ile şubenin kapatılarak sadece futbol ile devam edilmesi konusu önceki akşam yönetim kurulu toplantısında görüşüldü.
Yapılan görüşmeler sonunda Yenicami Basketbol Takımı’nın devam etmesine karar verilirken, geçtiğimiz sezon Basketbol Şube Sorumlusu olan ancak yeni yönetimde futboldan sorumlu asbaşkanlığa getirilen Gökhan Necipoğlu’nun yanına bir dönem Gönyeli’de Basketbol Şube Sorumlusu olan Mehmet Kofalı’nın getirilmesine karar verdi.

Bütçe 60 ile 70 bin TL arasında
Mehmet Kofalı’nın basketbol şube sorumlusu olmasının ardından Yenicami yönetiminin yeni sezonda nasıl bir yol izleyeceği de belli oldu.
Siyah-beyazlılar, basketbol takımına 60 ile 70 bin TL’lik bir bütçe ayrılmasına ve gerekirse sponsor de bulunarak bu olaya girilmesine karar verdi.
Ayrıca yönetim, takımı bu sezon da Ahmet Güreralp’in çalıştırmasına karar verdi.
Bu arada yabancı oyuncuların ise transferin son dönemi olan ocak ayında getirilmesi konusunda mutabakata varıldı.

Kofalı: Onurlu bir görevi kabul ettim
Yenicami Basketbol Şube Sorumluluğu’na getirilen Mehmet Kofalı, Havadis’e konuştu.
Kofalı, “Kulüp takımlarının ülke Basketbolunda önemli yerleri var. Gönyeli kapanması beni üzdü, Yenicami’nin de kapanmasını kabul edemezdim. Bu nedenle Gökhan Necipoğlu’nun teklifini kabul ettim. Yenicami bu yıl da zirveye oynayacak bir takım olacaktır. Bunu el birliği ile yapacağız” açıklamasında bulundu.


YENİCAMİ DEVAM KARARI ALDI… Siyah-beyazlılar, Basketbol Büyük Erkekler Ligi’ne devam edecek