Kartal golcü buldu, teknik kadro gitti

13 Ağustos 2013 Salı | 12:15
Kartal golcü buldu
Kıbrıs Town Houses

İLERLEYEN GÜNLERDE SÖZLEŞME YAPILACAK: Yenicami geçtiğimiz sezon kadrosunda bulundurduğu forvet oyuncusu Massa’nın yanında oynayacak golcüsünü buldu. Uzun süredir denenen Nijeryalı forvet Peter, Massa’nın partneri oldu. Bugüne kadar oynadığı 4 hazırlık maçında 7 gol atan Peter ile önümüzdeki günlerde sözleşme imzalanacak. Peter konusunda karar alınırken teknik kadronun görevden alınması kafaları karıştırdı

FORVET HATTI ÇOK GÜÇLÜ: Yenicami’nin hücum hattı da yeni sezonda birçok takımın canını yakacak gibi. Yenicami forması ile görev aldığı 41 maçta 49 gol atan Massa’nın yanı sıra, yeni transfer Halil Turan’ın da 54 maçta 25 golü var. 56 maçta 21 gollü İbrahim Çıdamlı’nın yanı sıra geçen yıl sakatlığı nedeniyle fazla forma şansı bulamayan Tansel’in de 17 maçta 5 golü bulunuyor

Ahmet ÖZSOY

Futbolda yeni sezon hazırlıklarını sürdüren takımlardan Yenicami yabancı kontenjanından kadrosunda bulunduracağı oyuncuları belirledi ancak teknik kadro topluca görevden alındı. Geçtiğimiz sezon da siyah-beyazlı formayı giyen forvet oyuncusu Massa’dan ayrı ikinci yabancı halen denenen Peter olacak gibi.
Süper Lig’de 2013-2014 sezonunda şampiyonluğun en iddialı takımlarından biri olacak olan Yenicami’de halen denemede olan Nijeryalı forvet Peter, göz doldurdu.
Hazırlık maçlarında sergilediği performans ve 4 maçta attığı 7 golle dikkatleri üzerine çeken 17 yaşındaki golcü futbolcu önümüzdeki sezon Yenicami’nin gol ayaklarından biri olacak. Peter, çok koşan, pres yapan ve önde basan oyun yapısı ile ön plana çıkıyor.
Yenicami’nin menajerler aracılığı ile ülkemize getirdiği Peter’i, Türkiye’de Antalyaspor ve Denizlispor takımları da istiyordu ancak Peter’in geçtiğimiz yıl forma giydiği Arnavutluk takımında ekim ayına kadar sözleşmesi olduğundan bu takımlara gitmesi mümkün değil.

Hücum hattı çok zengin

Yenicami’nin hücum hattı önümüzdeki sezon çok alternatifli oyunculardan oluşacak. Massa ve denenen Peter ile anlaşma sağlanmasının ardından, kadrodaki golcü oyuncuların da geçmiş performansı rakip takımlara gözdağı veriyor.
Massa’nın Yenicami forması ile çıktığı toplam 41 maçta 49 golü var. Ligde oynadığı 35 maçta ise 41 gol atan Massa’nın yanı sıra, yeni transfer Halil Turan’ın da ligde 54 maçta 25 golü bulunuyor. Halil Turan geçtiğimiz sezon Cihangir forması ile 13 gol attı.
Siyah-beyazlıların yıldız futbolcularından İbrahim Çıdamlı da golcü yapısı ile takımını birçok maçta sırtlayan isimlerden. Çıdamlı toplamda 56 maçta 21 gol atarken, geçtiğimiz sezon rakip fileleri 13 kez havalandırdı. Geçtiğimiz sezon Türk Ocağı’ndan kiralanan ancak sakatlığı nedeniyle takımda fazla şans bulamayan Tansel de bu sezon öncesi bonservisi ile transfer edildi ve siyah-beyazlıların önümüzdeki sezon hücum hattındaki alternatiflerinden biri olacak.

Facebook Comments