Kartal, Doğan’ı 4’ledi

31 Mart 2013 Pazar | 11:42
Kartal
Kıbrıs Town Houses

Yenicami, Doğan Türk Birliği deplasmanından 4-0’lık skorla galip gelerek, lider Çetinkaya’nın 4 puan gerisinde son 4 haftaya girmeyi başardı. Siyah-beyazlı ekip ilk devrede Ünal ve Neval ile ikinci devrede de Massa ve Adil ile goller bularak zor deplasmandan rahat galibiyet elde etti

Yer: Girne 20 Temmuz Stadı
Hakemler: Kerem Eran (7), Emre Öztaşlı (7), Ali Özer (7)
Doğan Türk Birliği: Emre (4), Mustafa Kılıç (3), Ahmet Sönmez (4), (Dk. 71 Onurcan (4)), Çağan (4), Zuma (3), (Dk. 40 Ahmet Saygı (5)), Sabri (5), Aydın (5), Raif (5), Salih (6), Özenç (6), (Dk. 59 Emin (4)), Serdar (5)
Yenicami: Ali Duvarcı (6), Okan (7), Joseph (6), Ünal (7), Adil (7), Neval (6), Murat Gertik (6), (Dk. 56 Evren (5)), Hüseyin (6), Behiç (6), (Dk. 74 Erdoğ (5)), İbrahim (6), Massa (5)
Goller: Dk. 33 Ünal, Dk. 44 Neval, Dk. 63 Massa, Dk. 86 Adil (Yenicami)

Havva ARABACIOĞLU

Süper Lig’de zirve yarışında lider Çetinkaya’nın 5 puan gerisinde bulunan Yenicami, Doğan Türk Birliği deplasmanında 4-0 galip gelerek takibini sürdürdü.
22. dakikada Doğan atağında Salih, yakaladığı gol pozisyonunda topu önce Ali Duvarcı’ya çarptırdı daha sonra ise kontrollü bir vuruş yapamayarak pozisyondan yararlanamadı.
33. dakikada sağ kanattan İbrahim Çıdamlı’nın ortasına kaleci Emre ve Ünal birlikte çıktılar ancak Ünal, kaleci Emre’nin kontrolsüz çıkışından yararlanarak kafası ile Yenicami’yi 1-0 öne geçirdi.
Golden sonra Yenicami daha atak oynamaya başladı ve 40. dakikada Behiç, Massa’nın çok güzel pasında topla gereksiz oynayınca pozisyon sonuçsuz kaldı.
44.dakikada ceza alanı üzerinde Murat Gertik’in güzel pasını değerlendiren Neval, Yenicami’yi 2-0 öne geçiren golü atı ve ilk devre 2-0 sona erdi.
İkinci devreye süratli başlayan Yenicami, pozisyonları da peş peşe bulmaya başladı.
50. dakikada Ünal’ın şutunda kaleci Emre topu çıkarttı. Topu önünde bulan Murat Gertik, fantezi yapmak sevdasından gollük fırsatı harcadı.
63. dakikada oyunu iyice hakimiyeti altına almış olan Yenicami, 63. dakikada Ahmet Sönmez’in hatasını değerlendiren Adil’in pasını Massa, düzgün bir vuruşla gole çevirdi ve skoru 3-0 yaptı. 
86. dakikada Yenicami’nin kullandığı korner atışında Adil, güzel bir kafa vuruşuyla dördüncü Yenicami golünü kaydetti. Ve müsabaka 4-0 Yenicami’nin galibiyetiyle sonuçlandı.