Kanseri yendi Monaco’ya transfer oldu

8 Temmuz 2013 Pazartesi | 16:42
Kanseri yendi Monaco'ya transfer oldu
Kıbrıs Town Houses

Yıldız oyuncu, 17 Mart 2011 tarihinde karaciğerinden ameliyat oldu. Abidal'ın özel hayatın gizliliği konusunda ricası üzerine durumu hakkında pek fazla açıklama yapılmadı. 2 yıllık bir sürede mucizevi bir şekilde kanseri yenen Barcelonalı yıldız, Fransa'nın Monaco takımına transfer oldu.

Transfer döneminin flaş ekibi Monaco bir bomba daha patlatarak ve Eric Abidal ile 1+1 yıllık anlaşma sağlandığını açıkladı.

Monaco kulübünden yapılan açıklamada, "Eric Abidal ile 1+1 yıllık sözleşme imzalandı ve bu transferi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz" şeklinde açıklama yapıldı.

BARCELONA'DAN BÜYÜK DESTEK

Yıldız oyuncunun tedavi süresinde takımı Barcelona ve taraftarlar oyuncu için tek destek kaynağı oldu. 19 Mart günü Getafe ile oynanan karşılaşmada Barcelona taraftarları, Abidal'e desteklerini göstermek için forma numarası olan 22. dakikada bir dakika boyunca alkışla tempo tuttular. 28 Mayıs 2011 tarihinde Manchester United ile oynanan şampiyonlar ligi finalinde sahalara dönen futbolcu, bu maça kaptan olarak çıktı ve maç sonunda kupayı ilk kaldıran kişi oldu.