KıbrısManşet

Kamu-Sen istifalarla sarsıldı

Önce Dem-Yak Kooperatifi’nde ortaya çıkan 1.5 milyon TL’lik açık, ardından da Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtları Kamu-Sen’de istifaları beraberinde getirdi.

Kamu-Sen’de dün akşam toplanan 30 kişilik yönetim kurulu, önce kendi arasında gelinen aşamayı tartıştı. Ardından, bir grup, Mehmet Özkardaş’ın istifasını istedi. Özkardaş suçsuz olduğunu belirterek, bu aşamada istifa etmeyeceğini, Olağan Genel Kurul’da sendika başkanlığı için Metin Atan’ı destekleyeceğini söyledi. Muhalif kanat ise, sendikanın olanaklarının başkan tarafından kullanıldığını, ses kayıtlarının içeriğinin doğru olduğunu ve bu aşamada başkanın istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Özkardaş’ın istifa etmemesi ve “Burada bir güven oyu yoklaması yapalım” teklifi üzerine 8 kişilik ekip toplantıdan ayrıldı. Havadis’e konuşan Kamu-Sen Yönetim Kurulu Üyesi İzzet Türkmen “Bu yaşananları maalesef Kamu-Sen hak etmiyor, üyeler de rahatsız. Özkardaş’ın vakit kaybetmeden istifa etmesi ve sendikayı bu utançtan kurtarması gerekir. İstifa etmemekte direnmesi ahlaki bir sorundur ve bizim böyle bir ortamda sendikacılık yapmamız mümkün değildir. Biz istifa etme kararı aldık. Yarın gerekçeleri ile birlikte istifamızı kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı