Kalecilere hücum

0
24
Kalecilere hücum

Kaymaklı’nın Cihangir’den serbest transfer yolu ile renklerine bağladığı Türkkan’ın ardından, Çetinkaya kalecisi Hasan Piro’nun da serbest transfer yolu ile sarı-kırmızılılardan ayrılma sinyali vermesi transfer piyasasını hareketlendirdi

Kaymaklı’nın transfer etmek için uğraştığı Hasan Piro’nun ardından, Çetinkaya Bağcıl’daki eski kalecilerinden Ahmet Gardiyanoğlu’nun peşine düştü. Kalecisiz kalan Cihangir’in Kaymaklı’nın yedek kalan kaleci Mehmet Emin’i istediği, Bağcıl’ın ise Kaymaklı’dan Ufuk’a talip olduğu öğrenildi

Ahmet ÖZSOY

Futbolda 2013-2014 resmi transfer sezonunun 1 Temmuz’da başlaması bekleniyor. Federasyon gelecek sezon ile ilgili program açıklamazken her yıl Temmuz ayı başında başlayan transfer sezonu öncesi takımlar çalışmalarına erken başladı. 2012-2013 sezonun tamamlanmasının üzerinden kısa süre geçmesine rağmen tam anlamıyla transfer harekatına geçen Kaymaklı ile Yenicami piyasayı karıştırdı.
Serbest transfer hakkı elde eden tecrübeli ve başarılı futbolcuların peşine düşen iki başkent ekibi diğer takımları da hareketlendirdi. Öncelikle Cihangir’in file bekçisi Türkkan’ı serbest transfer hakkından yararlanarak renklerine bağlayan Kaymaklı daha sonra Doğan’dan Sabri-Raif’i de kadrosuna kattı. Yenicami ise Erbay, Serkan-Serhan kardeşler ve Uğur’u serbest transferden kadrosuna dahil ederken Çetinkaya ve KTFF karması kalecisi Hasan Piro’nun da serbest transfer hakkı olması diğer takımların gözünü açtı.
Kaymaklı’nın Türkkan transferi sonrası tecrübeli kalecisi Mehmet Emin’in geçtiğimiz sezon fazla forma şansı bulamaması bu oyuncunun başka takıma gitme yolunu açtı. Genç kaleci Ufuk’a da Türkkan transferinden sonra gelen teklifler var.
Türkkan’dan sonra Çetinkaya’dan Hasan Piro’yu da transfer etmek isteyen Kaymaklı’nın bu iki kaleci transferinden sonra geçtiğimiz sezonki kalecilerini elde çıkarabileceği öğrenildi. Cihangir’in Türkkan ile kendi arasında yaptığı mukavele olması ve Türkkan’ın Cihangir’den bir miktar para almış olması nedeniyle bu para karşılığında Mehmet Emin’i Cihangir’e verebileceği öğrenildi.
Çetinkaya ise Hasan Piro’nun Kaymaklı’nın transfer listesinde olmasından dolayı Bağcıl’da forma giyen eski kalecisi Ahmet Gardiyanoğlu’nu transfer etmek istemesi üzerine Bağcıl da kaleci arayışına geçerek Kaymaklı’dan Ufuk’a talip oldu.
Daha önce hiç yaşanmamış bir kaleci transfer trafiğinin olduğu futbol gündeminde ilerleyen günlerde hareketliliğin sürmesi bekleniyor.