Kabir ziyaretleri yapıldı

35
Kabir ziyaretleri yapıldı

KKTC genelinde Arife günü nedeni ile tüm mezarlıklar dün ziyaret edildi. Yüzlerce kabrin bulunduğu başkent Lefkoşa Mezarlığı ise dün gün boyunca boş kalmadı.

Lefkoşa Mezarlığı’nda yakınlarının mezarlarını ziyaret etmek için giden vatandaşlar, kabirleri çiçeklerle donattı, tütsüler yakıldı.
Bazı vatandaşlar, mezarların üzerindeki kuru otları temizledi. Yakınlarının kabirlerini sulamak isteyen vatandaşlar ise çeşmelerin akmadığını görünce hüsrana uğradı.
Bakımsızlığı ile dikkatlerden kaçmayan Lefkoşa Mezarlığı’nda suların akmaması ziyaretçilerin tepkisine neden oldu.
Mezarlıktaki, su sorununun boruların patlak olmasından kaynaklandığı öğrenildi.

Bakımsızlık üzdü
Arife günü nedeniyle, başkent Lefkoşa Mezarlığı’na, yakınlarının kabrini ziyaret etmek için giden vatandaşlar dün adeta şok yaşadı.
Yaşamlarını kaybeden yakınlarının kabirlerini sulamak isteyenler, “bir damla su bulamadı”. Lefkoşa Mezarlığı’nda bazı boruların patlak olduğu gözlemlendi.
Mezarlıktaki bakımsızlık da dikkatten kaçmadı. Kabirlerin üzerlerinde ve etrafındaki insan boyu otlar, kurumuş çiçekler ve diğer atıklar ziyaretçileri üzdü.

Küçük Mustafa unutulmadı
Haspolat’ta geçen yıl öz babası tarafından defalarca tecavüze uğradıktan sonra vahşice öldürülen 7 yaşındaki Mustafa Diker’in mezarı, önceki bayram arifelerinde olduğu gibi bu bayram arifesinde de ziyaret edildi.
Küçük Mustafa’nın mezarına karanfiller bırakıldı. Mezar taşı üzerine oyuncaklar bırakıldı.
Din İşleri Dairesi ise Mustafa Diker’in kabri başında Kur’an okuttu.

***