En Üst

25 Nisan 2017

Johnny Depp’in karısı ‘köpek kaçakçılığı’ suçunu kabul etti

Johnny Depp’in karısı ‘köpek kaçakçılığı’ suçunu kabul etti
Haber İçi Üst

29 yaşındaki Heard, Avustralya’ya girişinde gümrük kontrolleri esnasında Pistol ve Boo adlı iki Yorkshire Terrier cinsi köpeği hakkında yalan beyanda bulunduğunu kabul etti.

Avustralya’nın Queensland kentndeki mahkemeyse, ülkeye yasa dışı yollardan canlıhayvan sokma suçlamasını düşürdü.
Avustralya yasalarına göre bu suçun cezası 10 yıla kadar hapis ya da 195 bin ABD Doları para cezası olabiliyor. Avustralya ülkenin hassas eko sistemini koruyabilmek için son derece katı canlı hayvan ithalatı kanunları uyguluyor. Farklı kıtalardan gelen virüslerin yerel hayvanlara bulaşmasını engellemek için ülkeye giren birçok hayvanın en az 10 gün karantinada kalması gerekiyor.

TARIM BAKANI: KÖPEKLER DEFOLUP GİDEBİLİR

Amber Heard, Mayıs 2015’te özel uçağıyla Avustralya’da film çekimlerine devam eden kocası Johnny Depp’i ziyarete gelmişti.

Heard’ın iki köpeği Pistol ve Boo, sokakta görüntülendikten sonra Avustralyalı yetkililer, soruşturma başlatmışlardı.
Ülkenin Tarım Bakanı Barnaby Joyce ise, her iki köpek için de “Geldikleri Amerika’ya defolup gidebilirler” demişti. Şu anda Başbakan yardımcılığı görevini yürüten Joyce, köpekleri uyutmakla tehdit etmiş ve “Dünyanın en seksi erkeği dahi ülkemizin karantina yasalarına saygı göstermek zorunda” demişti. Kısa bir süre sonra iki köpeğiyle birlikte ülkeden ayrılan Amber Heard da tepkiler üzerine bir daha Avustralya’ya ayak basmayacağını söylemişti.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King