Jiletçi koca artık cezaevinde

0
25
Jiletçi koca artık cezaevinde

Duygu ALAN
Lefkoşa Surlariçi’nde Yediler Mahallesi’nde, geçen hafta birlikte yaşadığı imam nikahlı 19 yaşındaki eşi Dudu Şener’i öldüresiye dövdükten sonra jiletle boğazını defalarca keserek, ağır yaralayan zanlı Kadir Şener, hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde teminat talebi ile dün yargıç karşısına çıkarılan zanlı Kadir Şener mahkeme emri gereği 2 ayı geçmeyen bir süre Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Yalvardı yakardı ama nafile
Lefkoşa’da 2 Temmuz 2013 tarihinde meydana gelen “Katle teşebbüs” ve “ağır yaralama” suçlarından tutuklanan zanlı Kadir Şener, mahkemeden söz hakkı alarak defalarca özür diledi, cezaevine gitmemek için adeta yalvardı.
Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Kadir Şener, “Çok pişmanım. Bir hata yaptım, hatamı kabul ediyorum. Çok üstüme geldiler. Önce kendime zarar vermek istedim. Beni hapishaneye yollamayın. Pasaportumu polise vereyim. Herkes hata yapabilir. Beni affedin. Bana yardımcı olun. Özür dilerim” dedi. Ancak yakarışları işe yaramadı.
Türkiye Cumhuriyeti ve Fransa vatandaşı olan zanlı Kadir Şener, yargılanacağı gün mahkemede hazır bulunması maksadı ile cezaevine gönderildi.

Olay nasıl olmuştu?
Lefkoşa Surlariçi’nde Yediler Mahallesi’nde, 2 Temmuz 2013 tarihinde akşam saatlerinde zanlı 22 yaşındaki Kadir Şener 19 yaşındaki hamile eşi Dudu Şener’i önce öldüresiye dövdü.
Kadir Şener dayaktan kurtulmak için evin balkonuna çıkan çaresiz kadına bu kez jiletle saldırdı. Karısının boğazını ve vücudunun çeşitli yerlerini defalarca kesen Kadir Şener daha sonra kendi ellerini de jiletledi.
Kadir Şener, komşuların sözlü müdahalesi ile balkona yığılan eşini kanlar içerisinde bırakarak, koşarak apartmandan çıktı.
Türkiye Cumhuriyeti ve Fransa vatandaşı olan Kadir Şener, Güney Kıbrıs’a kaçmaya çalışırken çevredeki vatandaşların müdahalesi ile yakalanarak polise teslim edildi.
Kadir Şener önce hastaneye sonra da sorgulanmak üzere Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne götürüldü.
Evinin balkonunda kanlar içinde kalan 19 yaşındaki hamile eşi Dudu Şener ise olay yerine çağrılan ambulansla Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alındı.
Dudu Şener, ameliyat sonrasında yoğun bakımda kontrol altına aldı.