İstikrarın Abidesi

33
İstikrarın Abidesi

Süper Lig’de şampiyonluğun bir numaralı ismi Çetinkaya, ikinci yarının ilk 8 haftasında rakiplerine fark yaptı. Sarı-kırmızılılar bu periyotta sadece 2 puan kaybederken maç başına gol ortalamasını bir gol artırıp 3.75’lik bir hücum performansı ortaya koydu
 
İkinci yarıda en büyük çıkışı Doğan Türk Birliği yaparken şampiyonluğun bir diğer adayı Yenicami gibi 17 puan topladı. Sarı-lacivertliler ligin ilk yarısında kayıpları oynamamış olsa son 5 haftaya zirve yarışında gireceklerdi

Ligin ilk yarısını lider kapatan Küçük Kaymaklı ikinci yarıda topladığı puanlarla ancak 7’nci sırada yer aldı. Göçmenköy’den sonra en kötü performans ise
ilk yarıda ligi ilk 6’da bitiren Türk Ocağı ve Cihangir’in küme düşme hattına gerilemesi oldu

Cem DAĞDELEN

Süper Lig’de ikinci yarının sekiz haftası geride kalırken Çetinkaya, bu periyotta ortaya koyduğu performansla şampiyonlukta avantaj yakaladı.
8 haftalık bölümde Doğan Türk Birliği ile berabere kalarak sadece bir maçta puan kaybeden sarı-kırmızılılar diğer çıktığı 7 maçın tamamını kazanarak toplam 22 puan topladı. Çetinkaya ilk yarının ilk sekiz haftasında 19 puan toplamıştı.
Sadece puan alanına değil gol yollarında da etkili olan Çetinkaya ligin ilk yarısında rakip ağlara 38 gol gönderip maç başına 2.76 ortalaması ile oynarken, ikinci yarıda 8 haftada 30 gol
ile ortalamayı 1 gol artırıp 3.75’e çıkardı.
 
Doğan’dan müthiş çıkış

Ligin ilk yarısını 15 puanla 11. sırada tamamlayan Doğan Türk Birliği, devre arasından sonra müthiş çıkış yakaladı.
8 maçta 5 galibiyet ve 2 beraberlikle toplam 17 puan toplayan sarı-lacivertliler daha ligin tamamlanmasına 5 hafta kala ilk yarıda elde ettikleri puandan fazlasını hanelerine yazmayı başardılar.
İkinci yarıda şampiyonluk adaylarından Yenicami ile aynı puanı toplayan Doğan Türk Birliği aynı performansı ilk yarıda sergileyememesi Girne ekibini zirve yarışından erken kopardı.

Kaymaklı, Cihangir ve Ocak’ın önlenemez düşüşü

Ligin ilk yarısını zirvede tamamlayan Küçük Kaymaklı ikinci yarıda öyle bir eridi ki, tam 6 basamak geriye düşerek 8 haftalık periyotta Çetinkaya’nın yarı puanını kazanıp ancak 7’nci sırada kendini bulabildi.
İlk yarıda maç başına 2.84’lük gol ortalaması ile oynayan Forest, ikinci yarıda hız kesip gol yollarında 2.00’lik bir averaja geriledi. Kaymaklı, attıkları bir tarafa özellikle kalesinde gördüğü gollerle yıkılırken 0.46’lık ortalama ile ilk yarıda kalesini gole kapatırken, ikinci yarıda 1.62’lik bir yüzdeye ulaşıp yolgeçen hanı oldu.
Küçük Kaymaklı’nın yanı sıra Cihangir ve Türk Ocağı da ikinci yarıda cepten yedi.
Ligin ilk yarısını 17’şer puanla beş ve altıncı sırada tamamlayan Türk Ocağı ve Cihangir sergiledikleri kötü performansla direk küme düşme tehlikesi yaşıyorlar.
8 haftalık bölümde Cihangir 8 puan toplarken Türk Ocağı sadece 2 maçtan galibiyet çıkarıp hanesine ancak 6 puan yazarak sadece Göçmenköy’den daha iyi bir performans ortaya koydu.