İstihdam için UBP’li vekillere saldırdı

0
12
İstihdam için UBP'li vekillere saldırdı

Lefkoşa’da Ramadan İnancı, işletmeciliğini Mehmet Soysal’ın yaptığı Metehan Spor Kulübü’nde önceki gün kulüp lokalinde, kulübe yardım amaçlı düzenlenen yemeğe katılan UBP üyelerinin de kulüpte bulunduğu sırada Ulusal Birlik Partisi (UBP) üyelerine hakarette bulunduğu ve parti üyelerinden birini darp ettiği gerekçesi ile gözaltına alındı.

Lokali birbirine kattı
İddiaya göre, Ramadan İnancı, Metehan Spor Kulübü’nde önceki gün kulübe yardım amaçlı düzenlenen yemeğe katılan Ulusal Birlik Partisi (UBP) üyelerinin de lokalde bulunduğu esnada, çocuklarını işe almadıkları gerekçesi ile yüksek sele UBP’ye oy vermeyeceğini söyledi ve bağırıp çağırdı. O sırada verdiği rahatsızlıktan ötürü kendisini uyaran Gürkan Zehirok’u da kafasına sandalye ile vurarak darp etti.
Yaşanan darp olayının üzerine olaya müdahale etmek isteyen Güralp Sayılı’yı da hakaret içerikli sözler ile tehdit etti.
Ramadan İnancı, daha sonra lokaldeki bazı sandalyeleri sağa sola atarak, gerginlik yaratmaya devam etti ve 1 adet sandalyeyi de kırarak hasara uğrattıktan sonra olay yerini terk etti.

Tutuksuz yargılanacak
Metehan Spor Kulübü’nde önceki akşam saat 23.40 sıralarında meydana gelen bu olay ile ilgili soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede zanlı Ramadan İnancı’nın “Kasti hasar” “Tecavüzi alet taşıma”, “Ciddi darp”, “Rahatsızlık”, “Uygunsuz tavır – hareket” ve “İtale-i lisan” suçlarından gözaltına alındığını ve olayla ilgili adı geçen Ramadan İnancı’nın oğulları Hilmi İnancı ile Beyit İnancı’nın halen aranmakta olduğunu açıkladı. Ramadan İnancı, ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.