İşten çıkarılmasına kızdı UBP’den istifa etti

0
16
İşten çıkarılmasına kızdı UBP’den istifa etti

UBP’Yİ SORUMLU GÖRDÜ: UBP İlçe Delegesi İnönülü Mehmet Sadi Kasapoğlu, UBP tarafından şubat ayında Turizm Bakanlığı’na istihdam edilen oğlunun geçici hükümet tarafından işten çıkarılmasına isyan etti. Kasapoğlu, 32 yıldır ailece hizmet ettiği UBP’yi yaşananlardan sorumlu tutarak ilişkilerini sonlandırdı   

AİLECE İSTİFA ETTİLER: Kasapoğlu: Oğlum, 7 Şubat 2013 tarihinde 1 yıl sözleşmeli olarak Turizm Bakanlığı’nda istihdam edildi. Fakat daha sözleşme süresi sona ermemiş olduğu halde bayramın ilk günü durduruldu. Ben ve ailem bu haksızlığa boyun eğmeyeceğiz. Partiden (UBP) istifa ettiğimizi Havadis aracılığıyla duyuruyoruz

İnönü’de ikamet eden Mehmet Sadi Kasapoğlu, UBP İnönü Gençlik Kolları üyesi iki oğlu ve partide her zaman aktif olarak hizmet veren eşi, Havadis’e açıklamada bulunarak, bugün itibarı ile artık partiye hizmet etmeyeceklerini açıkladı.
Yıllar boyu hizmet ettiği partisine şimdi öfke kusan Mehmet Sadi Kasapoğlu, şöyle konuştu:
“UBP’ye 32 yıl hizmet verdim ne yazık ki kıymet bilinmedi. Yıllar boyu vaatlerde bulunuldu ancak hiçbiri yerine getirilmedi. 7 Şubat 2013 tarihinde oğlum 1 yıl sözleşmeli olarak Turizm Bakanlığı’nda istihdam edildi. Fakat daha sözleşme süresi sona ermemiş olduğu halde bayramın ilk günü durduruldu. Ben ve ailem bu haksızlığa boyun eğmeyeceğiz ve partiden istifa ettiğimizi Havadis aracılığı ile kamuoyuna duyurmak istedik” dedi.
Sözleşme süresinin dolmasına henüz 4 ay olmasına rağmen, “Ülkede yaşanan erken seçim ve seçim yasakları nedeni ile görev süresi uzatılmadı” gerekçesi ile işten durdurulan Hüseyin Kasapoğlu ise haksızlığa uğradığını ayrıca işten durdurulmasının gerek usul olarak gerekse gösterilen nedenden ötürü yasal olmadığını savundu.

Mehmet Sadi Kasapoğlu: UBP için bir daha asla
Ulusal Birlik Partisi (UBP) İnönü İlçe Delegesi Mehmet Sadi Kasapoğlu, partisine olan kırgınlığının nedenini Havadis’e anlattı.
UBP için artık kılını bile kıpırdatmayacağını kaydeden Kasapoğlu şöyle konuştu:
“UBP’ye 32 yıl hizmet ettim. Eşim, çoluk çocuğum yıllar boyu UBP için kendimizi ezip eledik. Ancak kıymetimiz bilinmedi. Eşime yıllarca işe alacaklarına dair vaatte bulundular ama sözlerini tutmadılar. Yine de partiden vazgeçmedik. 32 yıl sonra 7 Şubat 2013 tarihinde oğlum Hüseyin Kasapoğlu’nu Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi’nde 1 yıllık sözleşmeli personel olarak istihdam etti. Sözleşme süresi 31 Aralık 2013 tarihinde sona ermesine rağmen 8 Ağustos 2013 tarihinde “Ülkede yaşanan erken seçim ve seçim yasakları nedeni ile görev süresi uzatılmadı” gerekçesi ile işten durduruldu. Bu haksızlık olmakla birlikte yasal da değil artık UBP’ye hizmet etmeyeceğiz.”

Artık İnönü’de örgüt binası yok
Partisine oldukça öfkeli olan Mehmet Sadi Kasapoğlu, sahibi olduğu binadan “UBP İnönü örgüt binası” tabelasını da indirdi.
Sadi Kasapoğlu, “Parti ile o kadar özdeşleşmiştim ki, koçanlı malım olan kahvehanemi UBP Örgüt Binası yaptım. Oğluma yapılan haksızlık yetmezmiş gibi binanın aidatını da ödemediler. O nedenle tabelayı indirdim. Artık İnönü’de UBP Örgüt Binası yok” diye konuştu.

Hüseyin Kasapoğlu: Nereden baksak tutarsızlık
Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi’ndeki işinden durdurulan Hüseyin Kasapoğlu, haksızlığa uğradığını savundu. İşten atılması konusunda Havadis’e konuşan Hüseyin Kasapoğlu, “Nereden baksak tutarsızlık var. İşten durdurulma tarihim ve gösterdikleri gerekçe çok saçma. Bana verilen resmi yazıda 8 Ağustos tarihinde ve ‘Ülkede yaşanan erken seçim ve seçim yasakları nedeni ile görev süresi uzatılmaması’ sebebi ile durdurulduğum beyan edilmiş.  Benim görev süremin dolmasına zaten daha 5 ay vardı. Görev süresi dolmamış birinin neden görev süresi uzatılsın ki? Daha da garip olan konu ise işten durdurulma tarihim 8 Ağustos 2013. Kamuda mesai Ramazan Bayramı dolayısı ile Arife Günü yani 7 Ağustos 2013 tarihinde öğlen itibarı ile sona erdi. Ben nasıl olur da kamu tatilinde yani bayramın ilk günü işten durduruldum. Kısacası tarih de gerekçe de tamamen uydurmadır. Asıl amaç başka” şeklinde konuştu.

 


İnönü’de ikamet eden Kasapoğlu ailesi uzun yıllar hizmet ettiği partisi UBP’ye fena küstü. Aile artık UBP’ye hizmet etmeyeceklerini duyurdu

 


Hüseyin Kasapoğlu’nu Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi’nde 7 Şubat 2013 tarihinde “1 yıllık sözleşmeli personel” olarak istihdam edildi

 


Hüseyin Kasapoğlu, sözleşme süresinin dolmasına daha 5 ay kalmasına rağmen 8 Ağustos 2013 tarihinde “Ülkede yaşanan erken seçim ve seçim yasakları nedeni ile görev süresi uzatılmaması” sebebi ile durduruldu