İşte Türkiye’nin en güzel kızı

0
26

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Elidor MissTurkey güzellik yarışmasında Rüveyda Öksüz Türkiye’nin en güzel kızı seçildi. Öksüz tacını takarken mutluluktan gözleri doldu

Star TV’nin düzenlediği Elidor MissTurkey’in final gecesi dün akşam İstanbul Kongre Merkezi’nde yapıldı. Ceyda Düvenci ile Murat Yıldırım’ın sunduğu yarışmada Türkiye’nin en güzel kızı 2 numarayla yarışan Rüveyda Öksüz seçildi. Tacı takılırken mutluluktan gözleri dolan Öksüz, 19 yaşında.. Yarışmaya İstanbul’dan katılan 1.80 boyundaki Öksüz, İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi, Astronomi ve Uzay Bilimleri 1. sınıf öğrencisi… Yarışmada 2.’lik tacını lise son sınıf öğrencisi Berrin Keklikler takarken 3.’lüğü Florida Institute Of Technology İşletme Bölümü 3. sınıf öğrencisi Ezgi Avcı, 4.’lüğü ise yönetici olarak çalışan Ahu Ağırbaş kazandı.
Ülkemizi yurtdışındaki yarışmalarda temsil edecek olan güzelleri Engin Altan Düzyatan, Ahmet Kural, Filiz Akın, Güneri Cıvaoğlu, Dr. Nuri Soysal, 2012 Miss World (Dünya Güzeli)Yu Wenxia, 2002 Miss World (Dünya Güzeli) Azra Akın, Hıncal Uluç, Yıldırım Mayruk, Elidor Saç Uzmanı Tomas Taw ve Can Sandıkçıoğlu’dan oluşan jüri üyeleri seçti.

Doğulu’dan Gezi mesajı
Yarışma öncesi Göksel ve Kenan Doğulu konser verdi. Doğulu giydiği tişört ile büyük alkış aldı. Şans Meleğim şarkısıyla sahneye çıkan Doğulu, ‘geziparkı’ yazılı tişörtüyle verdiği mini konserde salonu dolduran yüzlerce kişiden büyük alkış aldı.

(Soldan sağa) Güzellik yarışmasında Ahu Ağırbaş 4.’lüğü,  Berrin Keklikler 2.’liği, Rüveyda  Öksüz 1.’liği ve Ezgi Avcı 3.’lüğü kazandı.