İşte o ses kayıtları!

0
17
İşte o ses kayıtları!

Ejder Aslanbaba’nın dün Cumhuriyet Meclisi’ne verdiği ses kayıtları çözülmeye başlandı. Kıbrıs Postası’nın yayınladığı ses kayıtlarında Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile yapılan görüşme de yer alıyor. Eroğlu’nun Aslanbaba ile yaptığı telefon görüşmesinde Aslanbaba’dan DP için çalışmaya devam etmesini seçimlerden sonra Aslanbaba’ya da bir iş bulunabileceğini söylüyor. Eroğlu ayrıca Aslanbaba’ya çok fazla televizyon programlarına çıkmaması önerisinde bulunuyor.

“5 oyumu vermediler kurultayda”
Eroğlu telefon görüşmesinin devamında UBP’deki kurultay ile ilgili çarpıcı sözler sarf ediyor İşte o sözler: “Ben canımı yedim kurultayda. Be gardaş, 5 tane bango oyum var. Onlar delege yapılmadı. İrsen kabul etmedi. Ben bugün seçimi kaybettim. 4’ü bu tarafa gelse, Hükümetimiz da devam edecekti. Adam gibi zamanında seçim yapacaktık kendi adaylarımız ile.”

—-

İşte o ses kayıtları:

Eroğlu: Televizyon’a çıktın.
Aslanbaba: Çıkmadım TV bağlantısı yaptılar. Yanlış bişey demedim ki. Dedim ki, “Dereyi geçerse suya atarsa beni, vermem” dedim. Bunda yanlış bir şey yok ki.
Eroğlu: Bütün herkese anlattım. DP – UG’ye gitmen lazım.
Aslanbaba: Tamam abi da ben DP’den kaçtım UBP’ye gittim bir sene bağımsız kaldım. Defalarca Serdar’a mesaj attım aradım, takımını değiştir geleyim dedim o da, “Aslanbaba, takımımı değişmeyeceğim” dedi bana. Ben 1 sene GS’lik yaptım canımı yedim örgütleri hazırlayım.
Eroğlu: İbrahim Uysal vardı bir tek. Kesinlikle kabul etmiyor. Partiden ayrılışından dolayı…..

Ayrıntılar Havadis Gazetesinde…