İşte Eroğlu ve Aslanbaba arasındaki telefon görüşmesi

0
26
İşte Eroğlu ve Aslanbaba arasındaki telefon görüşmesi

Eroğlu’nun Aslanbaba ile yaptığı telefon görüşmesinde Aslanbaba’dan DP için çalışmaya devam etmesini seçimlerden sonra Aslanbaba’ya da bir iş bulunabileceğini söylüyor. Eroğlu ayrıca Aslanbaba’ya çok fazla televizyon programlarına çıkmaması önerisinde bulunuyor.
“5 oyumu vermediler kurultayda”
Eroğlu telefon görüşmesinin devamında UBP’deki kurultay ile ilgili çarpıcı sözler sarf ediyor İşte o sözler: “Ben canımı yedim kurultayda. Be gardaş, 5 tane bango oyum var. Onlar delege yapılmadı. İrsen kabul etmedi. Ben bugün seçimi kaybettim. 4’ü bu tarafa gelse, Hükümetimiz da devam edecekti. Adam gibi zamanında seçim yapacaktık kendi adaylarımız ile.”

İşte Aslanbaba ve Cumhurbaşkanı Eroğlu arasındaki ses kaydı çözümleri:

Eroğlu: Televizyon’a çıktın.
Aslanbaba: Çıkmadım TV bağlantısı yaptılar. Yanlış bişey demedim ki. Dedim ki, “Dereyi geçerse suya atarsa beni, vermem” dedim. Bunda yanlış bir şey yok ki.
Eroğlu: Bütün herkese anlattım. DP – UG’ye gitmen lazım.
Aslanbaba: Tamam abi da ben DP’den kaçtım UBP’ye gittim bir sene bağımsız kaldım. Defalarca Serdar’a mesaj attım aradım, takımını değiştir geleyim dedim o da, “Aslanbaba, takımımı değişmeyeceğim” dedi bana. Ben 1 sene GS’lik yaptım canımı yedim örgütleri hazırlayım.
Eroğlu: İbrahim Uysal vardı bir tek. Kesinlikle kabul etmiyor. Partiden ayrılışından dolayı.
Aslanbaba: Ben partiden kötü bir şekilde ayrılmadım ki. Ben geçen gün köyleri ziyaret ettim.
Eroğlu: Yani, başlangıçtan beri kurultayı bıraktım. Seçim tarihi belirlerken, sana eğer birşey söylediyse, erken karar değilse, ona göre yola çıkacan. Serdar’a mahkum oldun sen şimdi. Bir hazırlık yaptı, erteledi erteledi bugüne geldi.
Aslanbaba: Ahmet abi dedi ki, birimize bir şey olursa hep beraber ordayız. Ben Ahmet abiden dik durmasını beklerim. Sağ olsun Afet Hanım yanımda oldu.
Eroğlu: Yarım saattir aynı şeyi soruyorum.
Aslanbaba: O zaman Ahmet Abi de aday olmasın. Bu 7 arkadaş beni mi harcayacak? İki ay sonra vekillik da biter.
Eroğlu: Eğer başarılı bir koalisyon olursa bir formül bulunur. Koalisyon ortağı olursan çok rahat bir formül bulunur. Senin vekilliğin biter ama sene gene bir iş bulunabilir.
Aslanbaba: Siz de zannedersiniz Serdar verecek bana bunu?
Eroğlu: O zaman Serdar mahkum olacak.
Aslanbaba: Neye mahkum olacak? Serdar şimdi bile resti çekiyor. Şimdi bu 8 arkadaş katılmasa DP barajı da geçemez. Madem ki öyle konuştuk onlar da sözünün arkasında dursun. Ben sözümün arkasında durdum.
Eroğlu: sen hükümeti düşürdün. Bunları yazıya bağlayacağız.
Aslanbaba: Yazıya bağlamadılar. Benim ne yapmam lazım?
Eroğlu: Sen bölgeye yoğunlaş. Senin kafanda başka bir şey var.
Aslanbaba: Ben bölgeyi geziyorum abi zaten! Gerçekten. Akşam Dipkarpaz’daydım. Ahmet abinin bir toplantısı vardı. Ahmet abi, 12’den beri görüşecekler Serdar Bey’le bana da diyecekler ki istemeyik artık seni.
Eroğlu: Ahmet’in sesini duymadık hiç…
Aslanbaba: Buradan çıkınca onlarla buluşacağım. Ben artık bundan sonra çıkacağım basının karşısına ve bu halk böyle insanların arkasından nasıl gider diye soracağım. Çıkıp konuşacağız artık.
Eroğlu: Konuşmazsan iyi olur.
Aslanbaba: Kötü bir şey söylemedim ki. Ne konuşacak ki bana? Ahmet abiyi arayım bir onunla da görüşeyim.
Eroğlu: Ben canımı yedim kurultayda. Be gardaş, 5 tane bango oyum var. Onlar delege yapılmadı. İrsen kabul etmedi. Ben bugün seçimi kaybettim. 4’ü bu tarafa gelse, Hükümetimiz da devam edecekti. Adam gibi zamanında seçim yapacaktık kendi adaylarımız ile.
Aslanbaba: Bundan sonra yoğun olacak. Partiden ayrılacağız eğer aday olmazsam. Zaten bağımsız kazanma şansı sıfırdır. Ülke barajı var. İki ay sonra noktayı koyacağız. Noktayı koyacağımız zamana kadar onlar bize kötülüğü yaptı biz de onlara bu kötülüğü yapacağız.
Eroğlu: Getir götür meselsi değil, partiden ayrılma meselesidir bu.
Aslanbaba: Başlangıçta neden söylemedi bunu? Perşembe gü nü dedi ki, adaysınız gidin çalışın dedikodulara kulak asmayın dedi. 10 kişinin içinde bu lafı söyledi. Ve sonra sen nasıl dersin “taban sıcak bakmıyor” diye? Ben taban ile de konuştum. Onlar da “kesinlikle öyle bir şey yok, Serdar’ı yanımıza getir”. 10 – 15 kişi var onlara saygı duyarım ama. Serdar Bey sırf kendi egosu için bu oluşumu bozuyorsa diyecek bir şey yok.  Tamam efendim, iyi bakın kendinize…